Strona główna » Poradniki » Instrukcja obsługi faceta

Instrukcja obsługi faceta

4.00 / 5.00
  • ISBN:
  • 978-83-65456-82-3

Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).

Kilka słów o książce pt. “Instrukcja obsługi faceta

Jak świat światem kobiety poszukują odpowiedzi na dziesiątki dylematów związanych z płcią przeciwną. A gdyby tak można było zajrzeć do instrukcji obsługi mężczyzny?

Instrukcja obsługi faceta to przewodnik po damsko-męskiej komunikacji, ale również szybki i praktyczny podręcznik jak wychodzić z trudnych, konfliktowych sytuacji z płcią przeciwną. Jak „czytać” mężczyznę i jak do niego mówić, żeby motywować go pozytywnie a nie negatywnie.

Autorki w lekkiej i przewrotnej formie, ale bardzo konkretnie ukazują jak należy reagować w przeróżnych sytuacjach, aby osiągnąć zamierzony cel.

Instrukcja obsługi faceta, to pozornie proste, a w istocie rewolucyjne narzędzie niezbędne każdej kobiecie.

 

Polecane książki

„To jak dotąd jej najbardziej intrygująca i skomplikowana powieść… Tylko pisarka tak utalentowana jak Gardner mogła sprawić, by lektura jej książki była tak niesamowicie satysfakcjonująca” – The Huffington Post „Nazywam się Nicky Frank. Choć… raczej się tak nie nazywam”. Nicole Frank nie powinna b...
"Przewrotka" to zbiór dziewięciu opowiadań współczesnych, których bohaterowie zmagają się z rzeczywistością "postawioną na głowie" albo sami tworzą piekiełko codzienności. Zderzają się o siebie w sytuacjach rodzinnych, zawodowych, małżeńskich, często błądząc we mgle odpustowej, jedynej słusznej r...
Książka pani dr Katarzyny Sarek to uporządkowane studium ukazujące, jak silne są relacje języka i kultury w obszarze cywilizacji chińskiej. Metaforyczne użycia morfemu nefryt w przysłowiach zostało skonfrontowane z zabytkami materialnymi poddanymi wcześniej analizie archeologicznej (…) Autork...
Książka podejmuje problematykę funkcjonowania pierwszej szeroko rozpoznawalnej kryptowaluty (bitcoina) jako przedmiotu stosunków cywilnoprawnych. Pojawienie się w obrocie nowego rodzaju „pieniądza” stanowi poważne wyzwanie dla prawników. Obrót kryptowalutami rodzi liczne wątpliwości na gruncie różny...
Kwestia połączeń i fuzji przedsiębiorstw bankowych dążących do poprawy konkurencyjności należała do najważniejszych problemów bankowości polskiej w latach 1990. i z pewnością nadal stanowić będzie integralny element przemian strukturalnych sektora bankowego w Polsce. Ranga tego zjawiska wynikała z...
Bogaty angielski biznesmen Anton Luis Scott-Lee i Cristina Marques przeżyli przed laty płomienny romans. Potem ich drogi się rozeszły i Anton wrócił do Anglii. Teraz ponownie przyjeżdża do Brazylii, żeby wypełnić warunki testamentu. Aby otrzymać spadek, musi poślubić Cristinę......

Poniżej prezentujemy fragment książki autorstwa Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska

Redakcja i korekta: Melanż Okładka i projekt typograficzny, łamanie: Paweł Panczakiewicz/PANCZAKIEWICZ ART.DESIGN® www.panczakiewicz.pl Ilustracje: MIRKA SZAWIŃSKAZdjęcia Autorek:
Suzanne Giżyńskiej – z achiwum domowego
Katarzyny Miller – ZOSIA PROMIŃSKA (stylizacja: Dominika Zasłona-Dukielska, Marcin Brylski, makijaż i fryzura: Aneta Kacprzak)Redaktor prowadzący: MAGDALENA CHORĘBAŁADyrektor produkcji: ROBERT JEŻEWSKI© Copyright by Wydawnictwo Zwierciadło Sp. z o.o., Warszawa 2017
Text © copyright by Katarzyna Miller, Suzanne Giżyńska, 2017Wszelkie prawa zastrzeżone. Reprodukowanie, kopiowanie w urządzeniach przetwarzania danych, odtwarzanie w jakiejkolwiek formie oraz wykorzystywanie w wystąpieniach publicznych tylko za wyłącznym zezwoleniem właściciela praw autorskich.ISBN 978-83-65456-82-3WydawcaWydawnictwo Zwierciadło Sp. z o.o.
ul. Postępu 14, 02-676 Warszawa
e-mail:handlowy@grupazwierciadlo.plKonwersja:eLitera s.c.

Tralala bum-cyk-cyk

Wiemy, że Ty wszystko wiesz – jesteś mądra, wrażliwa i kochająca. Ale czasem tak się zapędzisz w tym byciu kochającą, a nade wszystko w oczekiwaniu na bycie kochaną, że zapominasz WIEDZIEĆ.

Chcemy ci parę rzeczy przypomnieć. Wysyłamy ci Instrukcję obsługi faceta, ale jako inteligentna kobieta zauważysz, że jest to jednocześnie instrukcja obsługi samej siebie. No bo jak możesz sobie radzić z nim, jeśli jeszcze nie zaczęłaś sobie radzić ze sobą i być z siebie zadowolona?

Mężczyźni są dla nas ważni.

Kochamy naszą pracę, nasze hobby, nasze podróże, nasze możliwości, ale ON nadaje temu szczególny smak. Naszą potrzebą jest być z nim, ale nie tylko być – być z nim szczęśliwą. Nie zawsze, nie o każdej porze, ale częściej niż rzadziej. Bo faceci są fajni i mogą być z nami.

Pytanie – czy chcesz poszukać właściwego faceta i czy jesteś właściwą kobietą do dobrego związku? Bycie miłą, grzeczną i posłuszną to nie jest dobry fundament związku. Bycie chłodną, niepokazującą swoich uczuć i oczekiwań – także nie. Pomimo wszystko pozostań autentyczna, bo wtedy będziesz wiedzieć, że jeżeli on powie „tak”, to będzie to dotyczyć prawdziwej Ciebie, a nie tworzonej, udawanej. Wszystkiego co dobre w szukaniu faceta!

To może być nie lada przygoda, jeżeli wiesz, że można też mieć bilet powrotny i wtedy kiedy się nie boisz.

Bo serio, nie ma się czego bać!

Oświadczamy, że wszystkie pytania, przypadki i wątpliwości pochodzą od prawdziwych, nie wymyślonych kobiet. Bardzo wiele pań w różnym wieku pytało nas o różne rzeczy. Nie oceniałyśmy, czy te pytania są ważne, czy mniej ważne. Wystarczy, że te kobiety chciały je zadać…

Jeśli o czymś nie powiedziałyśmy (a na pewno tak się stało) – przyślijcie nam kolejne pytania i tematy na adres wydawnictwa.

Podziękowania za tę książkę należą się głównie Wam!

Dziękujemy Grześkowi, który całość przeczytał, zaaprobował i wzbogacił o ciekawe punkty widzenia i patrzenia na fajnego faceta. Bo sam takim niewątpliwie jest.

1

Jak zdobyć faceta, którego znasz, na którym ci zależy?

• Pokazuj mu się radosna.

•Nie narzekaj na świat i swój los.

•Słuchaj go uważnie. Ale nie bałwochwalczo.

• Pytaj go o rady.

• Poprawiaj sobie włosy, uśmiechaj się, podkreślaj ubiorem, odkrywaj swoje ulubione części ciała, czuj się swobodnie ze sobą.

• Czasem bardzo leciutko go dotknij.

•Miej swoje zdanie, swoją pasję, swoich znajomych.

• Dobrze, żeby się kręcił się przy tobie jakiś facet; kolega, kumpel. Obecność mężczyzn przy tobie przyciąga innych mężczyzn.

• Bądź spokojna i cierpliwa.

• Nie dbaj o niego.

• Nigdy nie przekładaj spotkań z przyjaciółką lub kimkolwiek innym dla niego.

• Nie bądź mamuśką, bo zostaniesz w tej roli.

•Bądź nieprzewidywalna.

• To wszystko się nie sprawdzi, jeśli nie lubisz siebie.

• Jeśli masz ochotę – podejdź i powiedz mu wprost, że ci się podoba i masz ochotę iść z nim do łóżka. Bardzo często to najszybsza metoda na faceta (do łóżka).

•W sumie to nic nie musisz robić, jak się ma zdarzyć, to i tak się zdarzy – więc wyluzuj.

Nie tak ważne jest to, JAKI on jest, najważniejsze jest to, jak ty się przy nim czujesz.

Fajnie, że wiesz kto ci się podoba.

Afirmuj to, że uda ci się go zdobyć.

Ale licz się z tym, że może ci się nie udać. I świat się wtedy nie skończy.

Jeżeli mężczyzna poczuje, że się na niego „zasadziłaś”, przeważnie ucieknie gdzie pieprz rośnie.

Może cię tylko puknąć, żeby nie stracić okazji.

A z drugiej strony, nie każdy miły facet musi cię chcieć i wcale to o tobie źle nie świadczy. Nie zagub swojej radości życia, sympatii dla niego nawet jeżeli twoje zamierzenia się nie udadzą. Bo jeżeli go znielubisz i będziesz zgorzkniała, popsujesz sobie życie i stracisz kumpla a warto mieć fajnych kumpli.

Możesz się komuś ogromnie podobać, a pomimo to on nie zdecyduje się na życie z tobą i to też ma wartość.

Pamiętaj, że na świecie jest dużo kobiet… i jest dużo mężczyzn.

Bądź otwarta, nie ograniczaj się do wymagań typu: „musi mieć kasę”, „musi być w moim wieku”, „musi być uduchowiony”, „musi być bez przeszłości”, „musi być kimś”, bo prawda jest taka, że nie wiesz kto i w jakim wieku i o jakim statusie da ci… szczęście. A to najbardziej się liczy. Bo wtedy chce się naprawdę żyć.

Więc otwieraj się na nowo, po porażkach, po bólu i próbuj, a kiedyś ci się uda. Możemy ci to zagwarantować!

2

Co robić/nie robić, gdy po wspólnej nocy on się nie odzywa?

•Nic…

• Jeśli wymyślasz historie typu: może chory, może umiera – powiedz sobie mocno „stop” – to są twoje wymysły, żeby nie spotkać się z przykrością.

• Spotkaj się z przykrością, przeżyj ją – potrafisz. To cię nie wykończy, tylko wzmocni na przyszłość, ponieważ uszanujesz swoje prawdziwe uczucia, czyli SIEBIE.

• Jeśli stać cię na pogodę ducha zadzwoń lub napisz SMS-a: „Mam ochotę na więcej – co ty na to?”.

• Nie pytaj go, dlaczego nie dzwoni.

•Chce ci się płakać – płacz sama lub przy przyjaciółce.

• Jeśli seks z nim ci się podobał – nie odbieraj sobie przyjemności z tego co się zdarzyło wczoraj, dołóż sobie fajne wspomnienie do skarbczyka wspomnień.

• Jeżeli jesteś bardziej zła niż zapłakana, to napisz coś w stylu: „Elegancki mężczyzna przysłałby różę na drugi dzień” i nie wstydź się, że się o coś dla siebie upominasz.

• Nie rzucaj się w ramiona innemu facetowi, żeby sobie udowodnić, że jednak jesteś chciana – bo jesteś chciana.

•Rób tylko to, co chcesz naprawdę zrobić – nie jako środek do innego celu (prześpię się z nim, żeby mieć kogoś) – wtedy będziesz miała zawsze dla siebie coś prawdziwego.

• Możesz po prostu napisać SMS-a: „Miło mi było z tobą!”. A nuż on się z tego czegoś nauczy (ale żadnej pewności nie ma).

•Poczekaj… on musi znowu zatęsknić, (o ile zatęskni), a faceci nie planują tylko robią to, co akurat czują.

• Kup sobie wibrator, używaj go z satysfakcją i nie chodź na seks randki, jeżeli potem tak to przeżywasz!

Zawsze gdy idziesz do łóżka z facetem, musisz liczyć się z tym, że on chce tylko seksu.

Nie ryzykuj, jeżeli idąc do łóżka spodziewasz się bukietu róż z rana i wyznania miłości.

Najpierw pomyśl kochana, że byłoby o wiele gorzej, gdybyś tego seksu w ogóle nie miała.

Chyba że nie chciałaś seksu tylko chciałaś wieszać firanki – rzeczywistość więc musiała cię rozczarować.

Być może siedzisz w świątyni swojego dumania i dywagujesz: a może nie podoba mu się moje ciało, a może byłam niedobra w seksie, może lubi inne: bardziej wyzwolone, mniej wyzwolone, może jestem za chuda, może jestem za gruba. Tamten mówił, że mogłabym bardziej przytyć, ale może za dużo przytyłam. A może on woli cichsze w seksie? Itd., itd. Przeczytaj sobie kilka razy te dywagacje i zastanów się, do czego prowadzi takie myślenie i po co ci to?

Żeby siebie wykończyć?

Możesz być piękna, pociągająca i bardzo upragniona przez wielu mężczyzn, a przez jakiś czas być sama.

Nie każda relacja jest wstępem do związku, nie każde spotkanie damsko-męskie jest związkiem. Gdyby tak było, nie dałybyśmy rady.

Wielką pychą jest nieakceptowanie życia z tym, co ono przynosi. Każde spotkanie, relacja, krótsza lub dłuższa tworzą niepowtarzalne przeżycie, które jest darem. Bogate, piękne gobeliny tka się z nitek dłuższych i cieńszych, o różnych kolorach. Wszystkie są tak samo potrzebne…

4

Jak poznać, że facetowi nie zależy?

• Obiecuje coś i nie dotrzymuje słowa.

• Nie podtrzymuje kontaktu z tobą.

• Nie słucha, co mówisz, nie pamięta, co powiedziałaś.

• Dziwi się, że na coś się z tobą umówił i coś ci obiecał.

• Tylko ty inicjujesz i planujesz.

• Nie komplementuje cię.

• SKRACA CZAS SPĘDZANY Z TOBĄ.

• Nie chce za ciebie płacić.

• Unika kontaktu wzrokowego, ma oschły głos.

• Nie opiekuje się tobą.

• Nie cieszy się z twoich sukcesów.

• Kłamie bez powodu.

• Nie można na niego liczyć.

• Jest oziębły.

• Ogląda się za innymi kobietami.

• Wydaje się być znudzony, przebywając z tobą.

Ważne jest, żeby nie pchać się w relacje z facetami, którzy o nas nie dbają.

Jeżeli ten komentarz wydaje ci się oczywisty oznacza to, że należysz do zdrowych kobiet, które potrafią być szczęśliwe.

Niestety masę kobiet właśnie w takich facetów się angażuje. Czują się wtedy potrzebne, ważne, bo mają tyle do dania. Niestety związek z facetem, który nie jest nami naprawdę zainteresowany ma krótkie życie, bo on weźmie to, co masz do dania i pójdzie dalej.

No, chyba że jesteś bardzo zamożna albo bardzo wytrzymała – będziesz miała pasożyta na całe życie.

Nie dziw się jednak, jeżeli kiedyś poczujesz, że straciłaś swoje życie, martwiąc się o kogoś innego, a nie o siebie.

Ze smutkiem trzeba powiedzieć, że bardzo wiele dam wyżej wymienione objawy podniecają do tego, żeby pana, który tak postępuje zdobywać wciąż na nowo.

Chcą koniecznie należeć do klubu, który nie chce ich przyjąć na członka.

W myśl zasady: na dziesięć osób lubiących cię – jedna cię nie lubi i o niej właśnie myślisz, właśnie ją chcesz przekonać. Wtedy tracisz tamte dziewięć i nie zyskujesz dziesiątej, a przede wszystkim opowiadasz się po stronie odrzucenia samej siebie.

Jeżeli twój facet zachowuje się zgodnie z punktami powyżej, to możesz mu powiedzieć: „Bardzo cię lubię i pragnę, żałuję, że tego nie odwzajemniasz”.

Jeżeli powiesz to ciepło i nie nachalnie, może zyskasz sympatię i wdzięczność. A może nawet zacznie się tobą interesować.

Ale zbytnio na to nie licz.

5

Jaki mieć sposób bycia, jak wyglądać, żeby przyciągać mężczyzn?

• Faulkner powiedział, że mężczyzna długo pozostaje pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie… więc okaż mu, że cię zainteresował – byle bez przesady. W stylu, że gdybyś miała więcej czasu to może… to kto wie…

• Nie opowiadaj za dużo o swoich osiągnięciach i o sobie.

• Nie garb się, trzymaj się prosto.

• Ruszaj się lekko i z przyjemnością.

•Śmiej się częściej niż rzadziej.

• Dotknij go czasem leciutko.

• Umiej wytrzymać spojrzenie.

• Nie gadaj za dużo i za głośno.

• Nie opowiadaj mu o swoich chorobach.

• Nie opowiadaj mu o swoich kłopotach i byłych narzeczonych.

•Najseksowniejsza na świecie jest kobieta szczęśliwa.

• Pogodne, ciepłe kobiety mają powodzenie u mężczyzn, ale najbardziej seksi jest inteligencja.

•Mężczyźni lubią kobiety, które wiedzą, czego chcą.

• Miej w życiu pasję, zainteresowania, rozwijaj się, zawsze ucz się czegoś nowego, niezależnie od tego, ile masz lat.

•Ciekawość życia czyni kobietę bardzo ciekawą.

Smutna wiadomość jest taka, że jeżeli się martwisz o to, jak kusić facetów, to musisz wiedzieć, że większość facetów pójdzie do łóżka z większością kobiet.

Rzadkie są przypadki, kiedy facet odmawia seksu, choć się zdarzają i oni też mają do tego prawo.

Więc jeżeli chcesz go zdobyć ciałem, to twoja strategia jest słaba.

Kobieta zdobywa faceta tym, czego mu nie daje lub o co on musi walczyć, a nie tym co on dostaje. Facet zakochuje się w kobiecie, kierując się tym, jak się przy niej czuje.

Uroda i seksapil są fajne i można mieć dużo radości z tego, jak działamy na facetów, ale nie jest to coś, co zapewni nam fajnego faceta i długi dobry związek.

Dużo tego co?… I trudne.

A tak by się chciało, żeby było tak łatwo jak z przyjaciółką, a jednocześnie gorąco, namiętnie i oczywiście romantycznie.

Pewnie się zastanawiasz albo złościsz, że mówimy o uśmiechu, energii, szczęściu osobistym, a może go wcale nie masz. I przecież to ten facet ma cię uszczęśliwić. Więc o co tu chodzi?

Na pewno chodzi o to, żebyś nie udawała tego, czego nie czujesz i nie pokazywała siebie taką, jaką nie jesteś, bo to się nie opłaca – albo w końcu się wyda, albo już zawsze będziesz udawać i będziesz czuła, że uwagę dostaje ta udawana, a nie ty. Pomimo wszelkich „rozkosznych” zaleceń bądź sobą – a komuś się na pewno spodobasz.

Są faceci, którzy lubią smutne, pogubione dziewczyny, bo mogą się czuć przy nich bardzo rycerscy.

6

Jak się zachować, kiedy twój mężczyzna pierwszy raz odezwał się do ciebie bardzo niemiło/chamsko?

• Zaczekaj z reakcją, zdaj sobie sprawę z tego, co czujesz; może ci być smutno, możesz się bać, bo to bardzo przykre, możesz być wściekła, rozczarowana albo wszystko razem.

• Jeżeli poczujesz to, co czujesz – nazwij sobie te uczucia.

• Ponieważ zdarzyło się to pierwszy raz – naprawdę szczerze się zdziw.

• Zapytaj: „Kochanie, co ci się stało?”.

• Powiedz: „Jakiś nowy ton słyszę, nie znałam cię od tej strony”.

• Nie bierz tego absolutnie do siebie.

•Nie odwzajemniaj agresji.

• Jeśli już wpadłaś w emocje, smutno ci, powiedz: „Jest mi przykro”.

• Jeśli to jest złość, powiedz: „Nie podoba mi się to, jak się do mnie odezwałeś.

• Nie bądź ksobna, czyli nie podkładaj się – to nie jest o tobie (jego zachowanie świadczy o nim).

• Obejrzyj sytuację z jego punktu widzenia, może jest czymś podenerwowany, rozzłoszczony, a ciebie to nie dotyczy.

• Wtedy możesz powiedzieć: „Rozumiem, dlaczego masz zły humor i że jest ci źle, ale nie wylewaj tego na mnie”.

• W końcu powiedz: „Bardzo potrzebuję, żebyś mnie przeprosił, gdy już poczujesz się lepiej” lub „Nie wątpię, że jak poczujesz się lepiej, to mnie przeprosisz”.

• Pamiętaj! Przemoc słowna wobec kobiet jest bardzo częsta – nie można pozwolić na to, żeby stała się stałym punktem waszego związku.

•Przemoc słowna jest jak trucizna – powoli wyciągnie z ciebie całe życie i pozbawi radości.

Jeżeli jest coś, bez czego związek na pewno nie przetrwa, jest to szacunek.

Szacunek pozwoli przetrwać wiele burz, wiele przeszkód w życiu i nieszczęść, a jeśli istnieje coś, co zawsze prowadzi do rozpadu, jest to pogarda i przemoc.

Nigdy nie pozwalaj sobie na to, żeby facet cię źle traktował i brzydko do ciebie mówił.

Przykre jest to, że często dochodzi do takiego momentu – gorzej, że na tym jednym się nie kończy.

Niektórzy mężczyźni oswojeni ze zdobytą już kobietą zaczynają pozwalać sobie na agresję. Tak im się to „wymyka”. I jeśli ona nie zaprotestuje skutecznie, eskalują to zachowanie.

Może być też tak, że chłopa zezłości JEJ bycie ofiarą, bycie zawłaszczającą, roszczeniową lub zupełnie bezmyślną. Nie jest to jednak ŻADEN powód ani pretekst usprawiedliwiający okazywanie przemocy i chamstwa.

Facet ma prawo powiedzieć o swoim niezadowoleniu. Można się z nim nie zgodzić, dyskutować. Na pewno warto posłuchać i zastanowić się.

Warto być na tyle otwartą wobec siebie, żeby nauczyć się rozróżniać, czy agresja jest właściwością tego mężczyzny, jego zwyczajem, czy jest związana z tym, czego on u ciebie nie znosi. I wtedy trzeba poprosić, żeby formułował to inaczej. Można powiedzieć: „Słuchaj, mogę cię pewnym moim zachowaniem zawodzić – powiedz mi o tym, ale inaczej – bo przed chamstwem będę się bronić i na nie NIE POZWALAM!”.