Strona główna » Poradniki » Praca z lustrem. 21 dni, które odmienią Twoje życie

Praca z lustrem. 21 dni, które odmienią Twoje życie

5.00 / 5.00
  • ISBN:
  • 978-83-7377-829-0

Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).

Kilka słów o książce pt. “Praca z lustrem. 21 dni, które odmienią Twoje życie

 

Zasada lustra zakłada, że to, co widzimy w innych jest odbiciem nas samych. Praca z lustrem polega na powtarzaniu pozytywnych afirmacji podczas patrzenia na swoje odbicie. W książce tej znajdziesz trzytygodniowy program odzyskiwania miłości do siebie. Nauczysz się wybaczać sobie i innym oraz kultywować wyłącznie relacje oparte na miłości. Dostrzeżesz w sobie prawdziwego przyjaciela i wyciągniesz wnioski z rozmów z samym sobą. Autorka podpowie Ci, jak pozwolić przeszłości odejść i uwolnić się od wewnętrznego krytyka. Zbudujesz poczucie własnej wartości oraz zaakceptujesz i pokochasz swoje wewnętrzne dziecko. Uwolnisz tkwiący w Tobie gniew i pokonasz irracjonalne lęki. Dzięki medytacjom zniwelujesz też skutki stresu. Dostrzeż w lustrze to, co najlepsze!

Polecane książki

Wyklęci z Podlasia to zbiór artykułów i materiałów archiwalnych dokumentujących represje, jakie spadły na mieszkańców tego regionu ze strony tzw. żołnierzy wyklętych. Autorzy – Jakub Woroncow, Bartosz Konieczka, Nina Kraśko i inni – rzeczowo, w oparciu o dokum...
  Kiedy ukochana żona umiera podczas porodu, lord Fairweather, nie mogąc znieść widoku niemowlęcia, postanawia wyjechać z czterema starszymi córkami do Londynu. Maresa Fairweather wychowuje się sama, jedynie pod okiem służby. Rozgoryczona i samotna, daje się we znaki każdemu, kto próbuje okazać jej ...
Co każda matka wiedzieć powinna… Jillian Michaels znasz przede wszystkim jako wiodącą specjalistkę w dziedzinie fitnessu oraz uznaną ekspertkę w zakresie żywienia. Być może jednak nie wiesz, że jest również dumną matką dwojga dzieci. Korzystając z najnowszych odkryć w tej dziedzinie, wraz z zespołem...
STARY TESTAMENT BIBLIA wydana przez WYDAWNICTWO M w Roku Wiary jest wyjątkową, limitowaną edycją. Zawiera 121 ilustracji Gustave’a Doré i nawiązuje do niezwykle cenionych XIX -wiecznych wydań. Jest to pierwsze w Polsce wydanie Pisma Świętego w wersji cyfrowej z indeksami...
Poradnik do NBA Live 06 dokładnie opisuje elementy, na które natrafimy w grze, charakteryzuje występujące w niej tryby, a także podaje serię rad, które pozwolą nawet zupełnie zielonemu graczowi szybko odnaleźć się w świecie magików z ligi NBA. NBA Live 06 - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez ...
Zaczęło się od ufarbowania długich włosów na rudo. Potem była trwała. Potem znów farbowanie. Potem cięcie. Kolejne ciecie i kolejna farba. Cięcie. Farba. Cięcie. Farba. Coraz krótsze cięcie. Coraz jaskrawsza farba. Aż wreszcie powiedziałam wczoraj po południu, po pięciu latach pracy, po tygodniu usp...

Poniżej prezentujemy fragment książki autorstwa Louise Hay

REDAKCJA: Mariusz Warda

SKŁAD: Tomasz Piłasiewicz

PROJEKT OKŁADKI: Aleksandra Lipińska

TŁUMACZENIE: Katarzyna Liszyk

KOREKTA: Ewa Korsak

Wydanie I

BIAŁYSTOK 2016

ISBN 978-83-7377-829-0

MIRROR WORK

Copyright © 2015 by Louise Hay

English language publication 2015 by Hay House Inc. USA

© Copyright for the Polish edition by Studio Astropsychologii, Białystok 2015

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana

ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych,

kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.

Autorka książki nie udziela porad medycznych i nie zaleca używania jakiejkolwiek techniki jako formy leczenia fizycznych lub medycznych schorzeń bez bezpośredniej lub pośredniej konsultacji z lekarzem. Intencją autorki jest jedynie dostarczenie ogólnych informacji pomocnych w poszukiwaniu emocjonalnego i duchowego dobrego samopoczucia. W przypadku użycia jakichkolwiek informacji znajdujących się w tej książce dla siebie, autorka i wydawca nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za działania czytelnika.

15-762 Białystok

ul. Antoniuk Fabr. 55/24

85 662 92 67 – redakcja

85 654 78 06 – sekretariat

85 653 13 03 – dział handlowy – hurt

85 654 78 35 – www.talizman.pl – detal

strona wydawnictwa: www.studioastro.pl

sklep firmowy: Białystok, ul. Antoniuk Fabr. 55/20

Więcej informacji znajdziesz na portalu www.psychotronika.pl

SKŁAD WERSJI ELEKTRONICZNEJ: Tomasz Szymański

konwersja.virtualo.pl

Wszystkim tym, którzy są gotowi

doświadczyć radości Magii Luster.

Powitanie

Moi drodzy, witajcie na moim dwudziestojednodniowym kursie pracy z lustrem. Opiera się on na popularnym kursie wideo Loving Yourself (Pokochaj siebie). Dzięki spoglądaniu w lustro przez kolejne trzy tygodnie nauczysz się z łatwością wprowadzać w swoim życiu zmiany.

Praca z lustrem – patrzenie sobie głęboko w oczy i powtarzanie afirmacji – jest najbardziej efektywną metodą, jaką znam, aby nauczyć się kochać siebie samego i ujrzeć świat jako bezpieczne, pełne miłości miejsce. Od czasu, gdy nauczam afirmacji, uczę także pracy z lustrem. Mówiąc prościej, wszystko co mówimy albo myślimy, stanowi afirmację. Każdy wewnętrzny dialog odbywający się w twojej głowie jest strumieniem afirmacji. Stanowią one wiadomości przekazywane do podświadomości, która kształtuje twoje przyzwyczajenia odnośnie myślenia i zachowania. Pozytywne afirmację generują uzdrawiające myśli i idee, dzięki którym możesz rozwinąć w sobie większą pewność siebie i poczucie własnej wartości oraz zaprowadzić w umyśle spokój i wewnętrzną radość.

Najpotężniejsze afirmacje to te, które wypowiadasz na głos, patrząc na siebie w lustrze. Odbija ono bowiem wszelkie uczucia, jakie żywisz względem samego siebie. Sprawia, że od razu wiesz, kiedy stawiasz lekki opór, a kiedy jesteś w pełni otwarty. Jasno ukazuje ci, jakiego rodzaju myślenie musisz zmienić, jeśli chcesz się w pełni cieszyć życiem.

Gdy przyswoisz pracę z lustrem, staniesz się bardziej świadom wypowiadanych słów oraz własnych czynów. Nauczysz się dbać o siebie w znacznie głębszym znaczeniu tego słowa, niż czyniłeś to do tej pory. Kiedy w twoim życiu wydarzy się coś dobrego, możesz spojrzeć w lustro i powiedzieć: „Dziękuję, dziękuję. To niesamowite! Dziękuję za to”. Jeżeli przytrafi ci się coś złego, możesz stanąć przed lustrem i rzec: „OK, kocham cię. To co się właśnie stało, minie. Ale kocham cię na zawsze”.

Dla większości z nas znalezienie się twarzą w twarz ze swoim lustrzanym odbiciem jest początkowo trudne, dlatego też proces ten nazywamy pracą. Z czasem jednak, gdy stajemy się wobec siebie mniej krytyczni, owa praca zamienia się w zabawę z lustrem. Wkrótce staje się ono towarzyszem, bliskim przyjacielem, a nie wrogiem.

Praca z lustrem to jeden z najwspanialszych prezentów, jakie możesz sobie ofiarować. Zajmie to zaledwie sekundę, by powiedzieć sobie: „Cześć młody!” albo „Dobrze wyglądasz” lub „Czyż nie jest świetnie?”. To niebywale ważne, aby w ciągu dnia przesyłać sobie takie drobne, pozytywne wiadomości. Im bardziej zaangażujesz lustro, aby się komplementować, doceniać i wspierać w trudnych momentach, tym głębsza i bardziej radosna będzie twoja relacja z samym sobą.

Może zastanawiasz się, dlaczego program trwa 21 dni? Czy można totalnie zmienić swoje życie w zaledwie trzy tygodnie? Może niecałkowicie, ale zapoczątkować proces. Gdy będziesz kontynuował pracę z lustrem, owe drobne zmiany wykiełkują niczym ziarna, rozwijając nowe, zdrowe nawyki myślowe, które sprawią, że twój umysł otworzy się na radosne, pełne satysfakcji życie.

A zatem, zaczynajmy!

Jak „ściągnąć” Codzienne Medytacje

Dla każdego z 21 dni programu „Pracy z lustrem” istnieje odpowiednia medytacja. Aby uzyskać dostęp do nagrań audio z medytacjami, odwiedź stronę www.hayhouse.com/download i wpisz numer produktu (Product ID): 1516 oraz wpisz kod (Download Code): ebook. Jeśli napotkasz jakieś problemy z dostępem do nich, skontaktuj się z obsługą klienta Hay House pod numerem telefonu: (800) 654-5126 (dla połączeń z USA) lub (760) 431-7695 (dla połączeń międzynarodowych) albo też odwiedź zakładkę www.hayhouse.com/contact.

TydzieńpierwszyDzień 1Pokochaj samego siebie

To niezmiernie ważne, by kochać samego siebie.Praca z lustrem pomoże ci zbudować najważniejszy związek w twoim życiu: związek z samym sobą.

Kiedy rozpoczniesz pracę z lustrem, możesz pomyśleć, że jest to aż za łatwe, albo wręcz głupie. Wiele moich sugestii dotyczących rzeczy, które należy zrobić podczas kolejnych 21 dni, może się początkowo wydawać zbyt prostych, by mogły coś zmienić. Ale nauczyłam się już, że często najprostsze działania bywają najważniejsze. Drobna zmiana sposobu myślenia może prowadzić do ogromnych przemian w twoim życiu.

Każdy dzień będzie miał swój motyw przewodni. Zaczniemy od kilku myśli związanych z tematyką tego motywu, a następnie przejdziemy do „Ćwiczenia pracy z lustrem”, które chciałabym, abyś wykonywał w trakcie całego dnia. Możesz robić je rano, stojąc przed lustrem łazienkowym, a w ciągu dnia powtarzać za każdym razem, gdy będziesz mijać jakieś lustro lub ujrzysz swoje odbicie w szybie. Możesz także nosić ze sobą małe, kieszonkowe lusterko i używać go do ćwiczeń, gdy będziesz miał wolną chwilę.

Zachęcam, byś prowadził dziennik pracy z lustrem. Notuj swoje myśli i uczucia, dzięki czemu będziesz mógł obserwować postępy. Każdego dnia zaoferuję ci też „Ćwiczenie notatkowe”, w którym znajdziesz kilka sugestii i pytań, pozwalających ci lepiej zacząć pracę z lustrem. Wierzę, że każdy z nas ma w sobie moc, wyższą jaźń połączoną z Mocą Wszechświata, która nas kocha, wspiera i zapewnia nam pomyślność. Prowadzenie dzienniczka pomoże ci złączyć się z tą mocą. Zobaczysz, że wszystko, czego potrzebujesz, by się rozwinąć i dokonać zmian, masz już w sobie.

Każdego dnia podzielę się też z tobą Myślą Serca, by wesprzeć cię w pracy z lustrem i afirmacjami oraz pomóc ci wcielić w życie motyw przewodni ćwiczenia. Na koniec czeka cię jeszcze medytacja. Radzę, byś przed snem zasiadł w spokojnym, cichym miejscu i zastanowił się, jak owe idee mogą sprawić, by twoje życie stało się prostsze i znacznie lepsze. Możesz odczytywać tekst medytacji albo, jeśli wolisz, odsłuchać nagranie audio, które zostało specjalnie w tym celu przygotowane.

Dzień 1 – ćwiczenie pracy z lustrem

1. Usiądź lub stań przed lustrem w łazience.

2. Patrząc na swoje odbicie, spójrz sobie w oczy.

3. Weź głęboki oddech i wypowiedz następującą afirmację: Chcę cię polubić. Naprawdę chcę nauczyć się ciebie kochać. Zacznijmy więc i niech nam to sprawi radość.

4. Ponownie głęboko odetchnij i powiedz: Uczę się coraz bardziej cię lubić. Uczę się naprawdę kochać cię.

5. To dopiero pierwsze ćwiczenie. Wiem, że może ono stanowić pewne wyzwanie, ale proszę, nie poddawaj się. Oddychaj głęboko. Patrz sobie w oczy. Wypowiadaj głośno swe imię mówiąc: Pragnę nauczyć się cię kochać, (twoje imię). Pragnę nauczyć się kochać cię.

6. W ciągu dnia, za każdym razem, gdy będziesz mijać jakieś lustro lub ujrzysz gdzieś swoje odbicie, powtarzaj te afirmacje, nawet jeśli będziesz je wypowiadać bezgłośnie.

Początkowo możesz czuć się niezręcznie lub wręcz głupio, powtarzając afirmacje. Możesz nawet odczuwać złość albo smutek. Wszystko w porządku. W zasadzie jest to całkiem normalne. Nie jesteś jednak sam. Pamiętaj, że jestem z tobą. Ja również przez to przeszłam. A jutro będzie nowy dzień.

Siła jest w tobie:ćwiczenie notatkowe na dzień 1

1. Kiedy skończysz poranne ćwiczenie z lustrem, zanotuj swoje odczucia i obserwacje. Czy czułeś złość albo niezręczność?

2. Sześć godzin po porannym ćwiczeniu, ponownie zapisz swoje odczucia i spostrzeżenia. Czy w trakcie praktykowania pracy z lustrem zacząłeś wierzyć w to, co sobie mówisz?

3. Zwracaj uwagę na wszelkie zmiany w zachowaniu czy postrzeganiu świata, jakie będą zachodzić w tobie w ciągu dnia. Czy po wykonaniu kilku ćwiczeń, każde kolejne robisz z większą łatwością czy też jest ci trudniej?

4. Na koniec dnia, zanim położysz się do łóżka, zanotuj, czego nauczyłeś się dzięki pracy z lustrem.

Myśl Serca na dzień 1:Jestem w pełni otwarty

Jeśli podczas pracy z lustrem, która ma na celu poprawę twego życia, jakaś część ciebie nie będzie wierzyła, że jesteś tego wart, trudno będzie ci uwierzyć w słowa, które wypowiadasz patrząc w nie. Osiągniesz punkt, w którym zaczniesz myśleć: Praca z lustrem wcale nie działa.

Prawda jest taka, że wrażenie, iż praca z lustrem nie działa, nie ma nic wspólnego z nią samą, ani z afirmacjami, jakie wypowiadamy. Problem zaczyna się wtedy, gdy nie wierzymy, że zasługujemy na dobro, które oferuje nam życie.

Jeśli też tak uważasz, wypróbuj afirmację: Jestem w pełni otwarty.

Medytacja na dzień 1: Pokochaj siebie(dzień 1 – nagranie audio)

Każdy z nas posiada zdolność, by kochać siebie samego jeszcze bardziej. Każdy z nas zasługuje bowiem na to, by być kochanym. Wszyscy zasługujemy na to, aby mieć dobre życie, być zdrowym, kochać i być kochanym. Tkwiące w nas wewnętrzne dziecko zasługuje, aby dorosnąć i stać się wspaniałym dorosłym.

Ujrzyj siebie otoczonego miłością. Zobacz, jaki jesteś szczęśliwy i zdrowy. Postaraj się ujrzeć swoje życie takim, jakim chciałbyś, aby było. Zwracaj uwagę na szczegóły. Wiedz, że zasługujesz na to wszystko.

Następnie skup się na miłości w twoim sercu, pozwól jej płynąć, niech napełni twe ciało i promieniuje z niego. Wizualizuj swoich bliskich siedzących obok ciebie. Pozwól, by miłość przepłynęła do osób siedzących po twojej lewej stronie, prześlij im kojące myśli. Otocz ich miłością i wsparciem, życz im wszystkiego dobrego. Następnie skieruj strumień miłości płynący z twego serca ku osobom siedzącym po twojej prawej stronie. Otocz je światłem, miłością, spokojem i uzdrawiającą energią. Niech twoja miłość unosi się w pomieszczeniu, podczas gdy wszyscy siedzicie złączeni w wielkim kręgu miłości. Poczuj, jak miłość krąży między wami, jak wypływa od ciebie, a gdy powraca, jej siła jest zwielokrotniona.

Miłość jest najpotężniejszą uzdrawiającą siłą, jaka istnieje. Możesz zanieść ją światu i dzielić się nią z każdym, kogo napotkasz. Kochaj siebie. Kochaj innych. Kochaj tę planetę i pamiętaj, że wszyscy jesteśmy jednością. Bo tak też jest.

Dzień 2Lustro twoim przyjacielem

Dziś rozpoczniesz podstawowe ćwiczenia pracy z lustrem, nauczysz się patrzeć na siebie zupełnie inaczej i wykraczać poza swoje dawne przekonania.

To zaledwie drugi dzień pracy z lustrem, a ty dopiero zaczynasz uczyć się kochać siebie. Zatrzymajmy się na chwilę. Każdy dzień, w trakcie którego ćwiczysz ten nowy sposób myślenia o sobie i swoim życiu, pomaga wymazać stare, negatywne przekonania, jakie towarzyszyły ci przez długi czas. Wkrótce zaczniesz się więcej uśmiechać i łatwiej przyjdzie ci patrzenie w lustro. Niebawem wypowiadane afirmacje będą brzmiały bardziej prawdziwie.

Wyjmij teraz kieszonkowe lusterko albo pójdź do łazienki, by stanąć przez lustrem łazienkowym. Po prostu się odpręż i oddychaj. Spójrz na swoje odbicie. Następnie, wypowiadając swoje imię, powiedz: (imię), kocham cię, naprawdę bardzo cię kocham.

Powtórz to jeszcze dwa razy: Kocham cię. Naprawdę, bardzo cię kocham. KOCHAM cię. Naprawdę bardzo cię kocham.

I jak się czujesz? Bądź szczery, możesz przecież przyznać, że czułeś się niezręcznie lub wręcz głupio. Na początku faktycznie jest niezręcznie i głupio. Możliwe też, że jest to dla ciebie zbyt trudne. W porządku, jeśli tak to odczuwasz. Bezwarunkowa miłość do siebie samego to coś, z czym się nigdy wcześniej nie zetknąłeś. Pozwól sobie na te uczucia. Cokolwiek czujesz, pamiętaj, że to dopiero początek, miejsce, z którego zaczynasz.

Wiem, że mówienie sobie kocham cię jest dla wielu osób bardzo trudne. Wiem też, że możesz to zrobić i jestem z ciebie dumna, że próbujesz. Praca z lustrem stanie się łatwiejsza, obiecuję.

Jeżeli nadal uważasz, że powiedzenie sobie kocham cię jest zbyt trudne, możesz zacząć od czegoś prostszego. Spróbuj może słów: Pragnę nauczyć się lubić cię. Uczę się kochać cię.

Gdy będziesz patrzeć w lustro, chcę, być wyobraził sobie, że przemawiasz do dziecka w wieku przedszkolnym. Wyobraź siebie jako przedszkolaka. A teraz, używając swego imienia, powiedz temu wewnętrznemu dziecku: (imię), kocham cię, naprawdę, bardzo cię kocham.

Im więcej będziesz ćwiczył, tym łatwiej będzie to wychodziło. Pamiętaj jednak, że zajmie to trochę czasu. Dlatego chciałabym, aby częste ćwiczenia pracy z lustrem stały się twoim nawykiem. Pierwsze wykonaj rano po wstaniu z łóżka. Noś ze sobą lusterko kieszonkowe, abyś mógł jak najczęściej je wyjmować i powtarzać sobie pełne miłości afirmacje.

Afirmujmy razem: Jestem piękny. Jestem niesamowity. Tak łatwo mnie kochać.

Dzień 2 – ćwiczenie pracy z lustrem

1. Stań przed lustrem.

2. Patrząc na swoje odbicie, spójrz sobie w oczy.

3. Zwracając się do siebie po imieniu, wypowiedz następującą afirmację: (imię), kocham cię, naprawdę bardzo cię kocham.

4. Powtórz to jeszcze dwa lub trzy razy: Naprawdę, bardzo cię kocham, (imię).

5. Powtarzaj tę afirmację wciąż i wciąż. Chcę, byś wypowiadał ją przynajmniej sto razy dziennie. Dokładnie tak: sto razy dziennie. Wiem, że wydaje się, że to dużo, ale szczerze mówiąc, te sto razy okaże się bardzo łatwe, gdy tylko się w to wciągniesz.

6. Za każdym razem, gdy będziesz mijał lustro lub ujrzysz gdzieś swoje odbicie, powtarzaj tę afirmację: (imię), naprawdę, bardzo cię kocham.

Jeśli trudno ci powiedzieć sobie „kocham cię”, to prawdopodobnie dzieje się tak, ponieważ osądzasz się, powtarzając stare, negatywne przekazy. Nie zadręczaj się jeszcze bardziej, formułując pod swoim adresem osądy. Po prostu, zrelaksuj się i zobliguj siebie samego do powtarzania afirmacji. Pamiętaj: wypowiadasz afirmację, której treść jest prawdą. Prawdą jest bowiem, że kochamy siebie samych wtedy, gdy się nie osądzamy.

Podczas pracy z lustrem dobrze mieć w zasięgu ręki jakąś chusteczkę, ponieważ ćwiczenia te mogą silnie oddziaływać emocjonalnie. Często budzą w nas głęboko ukryte uczucia. Prawdę mówiąc, możliwe, że wiele razy nie byliśmy dla siebie zbyt mili. Dlatego też, gdy zaczynamy na nowo siebie kochać, uświadamiamy sobie, jaki bagaż pozbawionych miłości przyzwyczajeń dźwigaliśmy przez długi czas i owa świadomość może budzić w nas pewien żal. Został on już jednak uwolniony. Zatem pozwól sobie czuć, to co czujesz i zaakceptuj te emocje. Nie oceniaj ich, nie osądzaj. Praca z lustrem w znacznej mierze polega na miłości do siebie i akceptacji siebie samego.

Zachęcam, by stanowiła ona pierwszą rzecz, jaką robisz rano. Czasem ta pora może się wydawać najtrudniejszą do pracy z lustrem, wszak bywa, że rano nie czujemy się, ani nie wyglądamy, najlepiej. To tylko osąd. Spoglądamy w lustro bez osądzania i oceniania, tak byśmy mogli zobaczyć, kim naprawdę jesteśmy.

Siła jest w tobie:ćwiczenie notatkowe na dzień 2

1. Życie jest proste. Dostajemy to, co sami dajemy. Zanotuj w swoim notesie odpowiedzi na poniższe pytania:

2. Co, czego nie masz, chciałbyś mieć?

3. Jakie obowiązywały zasady zasłużenia na coś, kiedy dorastałeś? Czy zawsze musiałeś zasłużyć, aby coś dostać? Czy kiedy zrobiłeś coś źle, zabierano ci coś?

4. Czy czujesz, że zasługujesz na to, by żyć? By się cieszyć? Jeśli nie, dlaczego?

Podczas udzielania odpowiedzi na powyższe pytania, odnotuj także, jakie uczucia ci towarzyszą. Zapisz je w swoim dzienniku.

Myśl Serca na dzień 2:Zasługuję

Czasami nie staramy się stworzyć sobie dobrego życia, ponieważ wierzymy, że wcale na to nie zasługujemy. Ten pogląd może się brać z doświadczeń wczesnego dzieciństwa. Możliwe, że przejęliśmy czyjeś przekonania, chociaż wcale nie mają one zastosowania w naszej własnej rzeczywistości.