Informacja: Serwis ebooky.pl to serwis dla miłośników książek, nie ma tutaj możliwości pobrania ich w nie autoryzowany sposób, wyświetlamy jedynie porównywarkę cen. Nie każda pozycja jest dostępna do zakupienia, jeżeli znalazłeś błąd napisz na adres: kontakt@ebooky.pl. Dokładamy wszelkich starań, aby baza książek była aktualizowana.

Strona główna » Religia i duchowość » Skąd mogę wiedzieć, czy Jezus naprawdę istniał?

Skąd mogę wiedzieć, czy Jezus naprawdę istniał?

4.00 / 5.00

Nie widzisz powyżej porównywarki cenowej? To oznacza, że powyższa publikacja jest niedostępna do kupienia.

Znalazłeś błąd? Skontaktuj się nami.

* - klikając w reklamę zostaniesz przekierowany do zewnętrznej strony. Nie mamy wpływu jak działa i co wyświetla zewnętrzny serwis. Mogą pojawić się nieprzyzwoite lub denerwujące reklamy. Zalecamy korzystanie z markowego antywirusa i wtyczek blokujących niechciane treści. Kliknięcie reklamę nie umożliwia pobrania plików chronionych prawem autorskim.

Zgłoś naruszenie praw autorskich

Kilka słów o książce pt. “Skąd mogę wiedzieć, czy Jezus naprawdę istniał?

 

Czy mówiąc o Jezusie jesteśmy zdani tylko na wiarę? Czy analizując źródła historyczne możemy dojść do wniosku, że Jezus z Nazaretu jest wielkim nieobecnym? Jak wyglądają fakty?

„Skąd mogę wiedzieć...?” to przegląd fascynujących dokumentów z pierwszych wieków naszej ery. Wnioski z ich analizy stanowią wyzwanie dla każdego szczerego poszukiwacza prawdy. Nie da się przejść obok nich obojętnie.

Polecane książki

Czy jeśli straciłaś wszystko, masz jeszcze szansę, aby zacząć od nowa? Julia nie ma żadnych marzeń, ponieważ jest przekonana, że nie zasługuje na ich spełnienie. Prawie cały swój świat zamknęła w czterech ścianach maleńkiego mieszkania na jedenastym piętrze wieżowca, jak w szklanej śniegowej ku...
Książka ta omawia wielowymiarowość pojęcia "terapii" w edukacji. W sposób ciekawy przedstawione zostały analizy i interpretacje autentycznych zdarzeń szkolnych na lekcjach języka polskiego, a także ćwiczenia i projekty, pozwalające na budowanie refleksyjnej postawy nauczyciela w świadomym proces...
Angielski biznesmen Leo Morgan-White chce uzyskać prawo do opieki nad córką zmarłego brata. Musi udowodnić przed sądem, że jest gotowy zająć się dzieckiem. Jego dotychczasowe zwyczaje – ciągłe podróże i coraz to nowe kochanki – przeczą temu. Lecz gdyby Leo miał narzeczoną, ...
Nieoficjalny poradnik do wersji wczesnego dostępu gry Darkest Dungeon jest idealnym przewodnikiem i kompanem dla tych, którzy pragną odkryć tajemnicę mrocznych podziemi rozciągających się pod starożytną i złowrogą posiadłością rodziny o nazwisko tak starym i przeklętym, że zostało ono zamazane przez...
Siedemnasty wiek, Hyruf. Epoka krwawych wojen religijnych. Poniżany przez ojca z powodu kalectwa Mulgih Thadur nie może dłużej znieść maltretowania siebie i swojej matki. Doprowadzony do ostateczności popełnia makabryczne morderstwo, które pozoruje na samobójstwo. Nie wie jednak, że z ukrycia ob...
W powieści Miasto autor dotyka najczulszych strun życia społecznego, próbując nie tylko dokonać swoistego rozrachunku z establishmentem polityczno-biznesowym, ale również odmitologizować społeczne tabu, jakim jest władza kościelna. Obnażenie wszelkich wad świata władzy dokonane na szczęście zostało ...

Poniżej prezentujemy fragment książki autorstwa L. M. Book

Skąd mogę wiedzieć, czy Jezus naprawdę istniał?Skąd mogę wiedzieć, czy Jezus naprawdę istniał?

© LOGOS MEDIA 2012

Wydawca:LOGOS MEDIA

EPUB: ISBN 978-83-63837-17-4
MOBI: ISBN 978-83-63837-18-1

Patronat:

Spis treści

Strona redakcyjna

Jak wyglądają fakty?

Źródła chrześcijańskie

Źródła niechrześcijańskie

Wnioski

Przypisy

Polecane publikacje

Jak wyglądają fakty?

W XIX i XX wieku zrodziło się wiele sensacyjnych teorii kwestionujących historyczność Jezusa. Ich autorzy głosili, że istnienie Jezusa może być przedmiotem wiary, ale nie da się go udowodnić w oparciu o źródła historyczne.

Większość tych teorii przebrzmiała i została zapomniana. W ich miejsce pojawiają się jednak kolejne. Wciąż na nowo słyszymy więc tezy głoszące, że chrześcijaństwo opiera się na wielkiej mistyfikacji, a Chrystus jest postacią fikcyjną. Teorie te zwykle wywołują poruszenie i na chwilę przyciągają uwagę mediów. Słysząc je, wielu ludzi zadaje pytanie: Czy rzeczywiście możemy być pewni tego, że Jezus istniał?

Jak wyglądają fakty? Czy mówiąc o Jezusie jesteśmy zdani tylko na wiarę? Czy analizując źródła historyczne możemy dojść do wniosku, że Jezus z Nazaretu jest wielkim nieobecnym?

Każdy obiektywny badacz historii przyzna, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej i ma niewiele wspólnego z owymi sensacyjnymi teoriami. Historyczność Jezusa jest bardzo dobrze udokumentowana i nie kwestionują jej właściwie żadne poważne źródła.

Interesujące nas dokumenty historyczne można podzielić na dwie kategorie. Pierwszą stanowią relacje spisane przez chrześcijan. Drugą zaś – pisma autorów niechrześcijańskich, często zdecydowanie nieprzychylnych wobec chrześcijaństwa.

Cofnijmy się w czasie i przyjrzyjmy się starożytnym dokumentom…

Źródła chrześcijańskiePisma Nowego Testamentu

CzteryEwangelie (Mateusza,Marka,Łukaszai Jana) to pochodzące z pierwszego wieku naszej ery biografie Jezusa, będące częścią Nowego Testamentu. Relacje te – mimo że opisują życie Jezusa z różnej perspektywy i podkreślają różne aspekty Jego działalności – przedstawiają spójny obraz. Jest on wiarygodny i zgodny z odkryciami archeologicznymi oraz niezależnymi źródłami historycznymi.

AutorzyEwangelii podawali