Strona główna » Edukacja » Ważna droga od Bozi do Boga

Ważna droga od Bozi do Boga

5.00 / 5.00
  • ISBN:

Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).

Kilka słów o książce pt. “Ważna droga od Bozi do Boga

„Nam – rodzicom pozostaje tylko spakować dzieci w drogę ku dorosłości. Wyposażyć ich bagaż w to, co najwartościowsze. Dać kompas, który zawsze będzie wskazywał właściwy kierunek. Pokazać, w co wierzymy. Wszak i z tego zadania rozliczy nas Bóg”.

Do wspólnej rodzinnej podróży, którą wyznacza Boży kompas zaprasza @Livka, popularna blogerka portalu Areopag21.pl i autorka książki Ważna droga od Bozi do Boga.

Ważna droga od Bozi do Boga. Książka dla rodziców o tym, jak prowadzić dzieci do nieba to zbiór pełnych humoru, zabawnych i nierzadko wzruszających opowieści mamy, która – pewnie jak większość mam – pragnie wychować swoje dzieci na dobrych, mądrych i szczęśliwych ludzi. W centrum życia sześcioosobowej rodziny z Trzebini jest Bóg, który niczym GPS wyznacza kierunki ich życiowej podróży. „Często o Nim rozmawiamy. Na spacerze i przed snem, podczas obiadu i jazdy samochodem, w zgodzie i po kłótni, w lesie i nad morzem, rankiem i w środku nocy, na urlopie i pędząc do szkoły” – pisze @ Livka.

Dzięki historiom @Livki opowiedzianym lekko, z dystansem i bez pouczania, rodzice znajdą cenne wskazówki (np. jak prowadzić trudne rozmowy o homoseksualizmie, Harrym Potterze, czy śmierci) a także wiele inspirujących pomysłów na wspólne spędzanie wolnego czasu.

Ze wstępu:

„Kiedyś zaczęłam spisywać te dialogi. Żeby nie umknęły ulotnej pamięci. Najpierw w notesie, potem na portalu Areopag 21.pl. Kiedyś będą dla synów wspaniałą pamiątką. Może dzięki niej odnajdą w dorosłym życiu okruchy swej dziecięcej wiary i ufności? A może skłonią kogoś do tego, by częściej o wielkich sprawach rozmawiać z małym człowiekiem? Może kiedyś nauczą się czegoś same od siebie? Ja się od nich uczę każdego dnia :-) Wydaje mi się, że szczerej wiary i ufności musimy się uczyć właśnie od nich.

Wszystkim rodzicom i sobie samej życzę świadomego udziału w tej wspaniałej przygodzie – wychowywania do świętości. Ważna to droga… przeprowadzić swe dziecko od Bozi do Boga”.

Autorka o sobie:

"Nie wiem co o sobie napisać, bo ja kompletnie nieciekawa jestem. Po pierwsze jestem żoną, a po drugie matką. Czasem, jak każda matka, zapominam, że kolejność powinna być właśnie taka. Męża Wojciecha (niewątpliwie najlepszego na świecie) – mam od 13 lat. Dzieci to trzej synowie: Michał – lat 12, Adam lat 10, Kuba lat 7. Moją rodzinę dopełniła niedawno maleńka Córeczka. Piękny dar i nowe zadanie. A w Niebie mamy jeszcze małego Jasia. Dzieci by mi nie wybaczyły, gdybym nie uzupełniła tej listy o psa Milo, który jak podkreślają też jest członkiem rodziny.

Szczerze mówiąc nie pamiętam jak trafiłam na Areopag21.pl. Pewnie przez przypadek coś kliknęłam. Skomentowałam jakiś tekst (zwykle tego nie robię, ale musiało mnie zaintrygować), a któryś z uczestników dyskusji zasugerował, że w serwisie można prowadzić swojego bloga. Najpierw miałam opory, widząc tam same sławy, ale potem ksiądz wygłosił kazanie (właściwie to była mowa do dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.) i nie miałam gdzie zapisać swoich przemyśleń… więc wstawiłam je na Areopag21.pl. Potem już jak coś dzieci ciekawego powiedziały, co skłaniało do refleksji, to tam zapisywałam. To tak na szybko... bo obiad trzeba gotować..."

Patroni: Gość Niedzielny, Radio Warszawa, Religia TV, Legimi. Partnerzy: Poczta Polska, Renovabis

Polecane książki

Wypracowania - Stefan Żeromski „Ludzie bezdomni”   Opisy wypracowań:   Interpretacja tytułu. Wypracowanie stanowi interpretacje tytułu powieści „Ludzie bezdomni” autorstwa Stefana Żeromskiego. Problematyka bezdomności ukazana przez autora dotyczy zaró...
Pomimo tego, że nie spełnia kryteriów naukowości, zawitała na uniwersytety w Polsce w postaci tzw. genderstudies. Jest to ciemna karta w historii polskiego szkolnictwa wyższego. Niniejsza pozycja jest wyrazem sprzeciwu wobec prowadzonej „cichcem” rewolucji seksualno-kulturowej, która niestety zbiera...
Poradnik do gry LEGO Batman 2: DC Super Heroes zawiera komplet porad umożliwiających przejście gry na 100%. Oprócz szczegółowej solucji znajdziecie w nim również lokalizacje wszystkich ukrytych przedmiotów oraz dokładnie opisane mapy lokacji.LEGO Batman 2: DC Super Heroes - poradnik do gry zawiera p...
Doktor Ben Richardson po raz kolejny zmienia pracę. Tym razem jednak źródłem jego niepokoju nie jest pierwszy dzień w nowym szpitalu, lecz zauroczenie ładną pielęgniarką będącą w zaawansowanej ciąży. Ben, który stracił niedawno żonę, nie marzy o założeniu nowego ogniska domowego. Tymczasem Celeste z...
Płatnik, który otrzymał decyzję ZUS o obowiązku oskładkowania świadczenia "niesocjalnego" (tzn. wypłaconego niezgodnie z kryteriami socjalnymi przyznawania świadczeń z ZFŚS), musi nie tylko skorygować odpowiednio dokumentację ZUS, czyli raporty miesięczne ZUS RCA wraz z deklaracjami ZUS DRA za błędn...
Stefan Banach, Hugo Steinhaus, Stanisław Ulam, Stanisław Mazur, Antoni Łomnicki i wielu innych uczonych tworzyło w latach międzywojennych tzw. lwowską szkołę matematyczną. Współpracując ze sobą, bądź rywalizując, przeciwstawiając matematykom z Warszawy i Krakowa, dokonali wielu odkryć, zdobyli s...