Strona główna » Edukacja » Wypracowania – W. Gomulicki „Wspomnienie niebieskiego mundurka”

Wypracowania – W. Gomulicki „Wspomnienie niebieskiego mundurka”

4.00 / 5.00
  • ISBN:
  • 978-83-7900-856-8

Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).

Kilka słów o książce pt. “Wypracowania – W. Gomulicki „Wspomnienie niebieskiego mundurka”

Wypracowania - W. Gomulicki „Wspomnienie niebieskiego mundurka”

 

Opisy wypracowań:

Opis pustelni księdza Siennickiego.  Wypracowanie stanowi opis i charakterystykę Pustelni księdza Siennickiego, który jest jednym z bohaterów książki W. Gomulickiego zatytułowanej „Wspomnienia niebieskiego mundurka”. Pustelnia to niezwykłe i tajemnicze miejsce, w którym najchętniej i najczęściej przebywa ksiądz Siennicki. Jest to miejsce niedostępne dla uczniów i zwykłych ludzi. Aby się tam dostać, uczniowie najczęściej mówią, że przyszli do ogrodnika po owoce. Wypracowanie zawiera 383 wyrazy.

Charakterystyka księdza Siennickiego.  Poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę Księdza Siennickiego, będącego jednym z bohaterów książki „Wspomnienia niebieskiego mundurka” W. Gomulickiego. Ksiądz wiedzie żywot typowego średniowiecznego ascety. Stroni od ludzi, czas poświęca umartwianiom i modlitwie. Jest człowiekiem nad wyraz cichym i spokojnym, choć swoim wyglądem i kalectwem budzi strach wśród mieszkańców Pułtuska. Wypracowanie zawiera 310 wyrazów.

Charakterystyka Księżopolczyka.  Poniższe wypracowanie jest charakterystyką Księżopolczyka, jednego z bohaterów książki Gomulickiego zatytułowanej „Wspomnienia niebieskiego mundurka”. Jest około trzynastoletnim chłopcem, dużym i grubym, ale bez krzepy wiejskich wyrostków. Całymi dniami zajada pajdy suchego chleba, którym ma obładowane kieszenie. Księżopolczyk jest typem samotnika, unika hałaśliwych kolegów, stroni od towarzystwa. Wypracowanie zawiera 356 wyrazów.

Charakterystyka Ślimackiego.  Poniższe wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę Ślimackiego, jednego z bohaterów książki W. Gomulickiego „Wspomnienia niebieskiego mundurka”. Ślimacki uczęszcza do męskiej szkoły w Pułtusku. Jest postacią negatywną. Ma złe relacje z kolegami z klasy, donosi na nich, w sposób podstępny zdobywa tytuł prymusa szkolnego. Dla kolegów jest prymusem-lizusem, bo nie dba o dobro towarzyszy, nie próbuje się zaprzyjaźnić. Wypracowanie zawiera 353 wyrazy.

Charakterystyka profesora Skowrońskiego.  Wypracowanie z języka polskiego jest charakterystyką profesora Skowrońskiego, jednego z bohaterów książki „Wspomnienie niebieskiego mundurka”, napisanej przez Wiktora Gomulickiego. Profesor Skowroński jest nauczycielem starej daty. Uczy języka polskiego w męskiej szkole w Pułtusku. „Przedmiotem najgorętszych jego umiłowań literackich jest wiek osiemnasty i pierwsze lata dziewiętnastego. Najwymowniej wychwala, najczęściej cytuje poetów, w tych dwóch okresach żyjących. Krasicki, Naruszewicz, Kniaźnin, Karpiński, Osiński, Dmochowski— to jego bożyszcza.” Wypracowanie zawiera 369 wyrazów.

Charakterystyka Wojtka Krystka.  Poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę jednego z bohaterów książki W. Gomulickiego „Wspomnienie niebieskiego mundurka”. Książka ukazuje życie uczniów z jednej z Pułtuskich szkół w XIX wieku, kiedy to Polska znajdowała się pod zaborami. „Był to poczciwy, nieco rozlazły wyrostek, z dużą głową i kędzierzawymi włosami, w których tkwiło zawsze pełno drobnych wiórków stolarskich”. Wypracowanie zawiera 363 wyrazy.

Charakterystyka Witolda Sprężyckiego.  Wypracowanie jest charakterystyką Witolda Sprężyckiego, głównego bohatera książki Wiktora Gomulickiego pod tytułem „Wspomnienia niebieskiego mundurka”. Akcja utworu rozgrywa się w latach 60 XIX wieku, kiedy to Polska znajduje się pod zaborami. Witold jest uczniem męskiej szkoły powiatowej w Pułtusku. Wypracowanie zawiera 391 wyrazów.

 

Seria „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków. Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole średniej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury. Każdy ebook to minimum 5, a zwykle 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np. z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w konkretnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako że przedstawiają one najbardziej istotne aspekty danego zagadnienia, w tym np. charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane przez nauczycieli języka polskiego lub wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.

Materiał ten jest także dostępny w serwisie www.wiedza24h.pl za pomocą płatności sms-owych, jednak kalkulacja wyraźnie wskazuje na wyższe korzyści przy zakupie ebooka. Pojedyncze wypracowanie w serwisie kosztuje 2,46 zł (płatne sms), natomiast w przypadku ebooka za cenę 4,90 zł otrzymujecie Drodzy Państwo co najmniej 5 wypracowań, na bazie których znacznie łatwiej będzie Wam napisać własne wypracowanie lub też przygotować się do sprawdzianu. Krótko mówiąc za cenę dwóch sms-ów otrzymujecie 5-8 wypracowań, zamiast dwóch pobieranych z serwisu internetowego.

Polecane książki

1001 rzeczy, które warto wiedzieć o Janie Pawle II, to książka zbierające interesujące fakty, zdarzenia, wypowiedzi i anegdoty dotyczące Ojca Świętego. Układ książki obejmuje zarówno poszczególne etapy życia Karola Wojtyły - Jana Pawła II, oraz istotne tematy jego pontyfikatu. Wśród 1001 ciekawych i...
„Kogo szukał, czego chciał” to książka o wybitnym reżyserze teatralnym Jerzym Jarockim, zmarłym 10 października 2012 roku.Napisał ją brat, pisarz i reporter Robert Jarocki, autor kilkunastu książek reportażowo-biograficznych. To pierwsza literacką opowieść przedstawiającą najważniejsze epizody z ż...
Poznajcie nową koleżankę – oto Poppy Pym! Książka zwyciężyła w konkursie Montegrappa Prize for New Children’s Writing.Poppy Pym dorastała w cyrku, jedząc na śniadanie watę cukrową i ucząc się poskramiania lwów… W końcu jej cyrkowa rodzina zadecydowała, że potrzeba jej bardziej tradycyjnej edukacji i...
Co to znaczy, że Bóg jest hipotezą naukową? Dlaczego ciało ludzkie nie jest doskonałe? Czy wszechświat został stworzony dla ludzi? Victor J. Stenger, amerykański fizyk i filozof, rozwija popularną w środowisku neoateistycznym myśl, że Boga, takiego jakim się jawi w religii judeochrześcijańskiej i w ...
Gdy w centralnej Polsce rządził Masa, na Wybrzeżu działała mafia, której krwawe zbrodnie zaowocowały słynnym procesem „klubu płatnych zabójców”. Po raz pierwszy w Polsce na sali sądowej w Gdańsku stanęła kuloodporna klatka odgradzająca niebezpiecznych przestępc&oac...
Diana Maywood ucieka z Kalifornii z powodu upokorzeń i plotek na swój temat. Przyjmuje posadę fizjoterapeutki u pewnego bogatego Anglika w Kornwalii. Nie wie, kim jest człowiek, któremu ma pomóc wrócić do zdrowia. Nie ma to dla niej znaczenia, przede wszystkim bowiem ...