Strona główna » Religia i duchowość » Żyć szczęśliwie

Żyć szczęśliwie

4.00 / 5.00
  • ISBN:
  • 978-83-62402-44-1

Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).

Kilka słów o książce pt. “Żyć szczęśliwie

Żyć szczęśliwie to dzieło wyjątkowe. Podyktował je z zaświatów duch siostry zakonnej przedstawiający się jako Joanna de Angelis, a spisał Divaldo Pereira Franco, będący jednym z najbardziej znanych na całym świecie współczesnych mediów i mówców rozpowszechniających filozofię zebraną w dziełach Allana Kardeca.

Czy można być szczęśliwym tu i teraz? Joanna de Angelis przekazuje nam dwieście krótkich wskazówek, dzięki którym nasze życie może się zmienić na lepsze. Tylko od nas zależy, czy wcielimy je w życie.

Bez wątpienia zrobił to już sam Divaldo Franco, który w 1952 r. założył z przyjacielem Nilsonem de Souzą Pereirą instytucję charytatywną Dom Drogi. W ciągu 50 lat przekształciła się w wielki kompleks budynków, gdzie bezpłatną pomoc materialną, lekarską i duchową otrzymuje kilka tysięcy osób dziennie. Cały zysk ze sprzedaży książek otrzymanych przez Divaldo Franco drogą mediumiczną przekazywany jest na utrzymanie Domu Drogi – miejsca będącego inspiracją dla wielu osób na całym świecie.

Polecane książki

Port Gentil, portowe miasto w Gabonie, w którym przybyszy wykańcza równikowy skwar. Tylko jeden biały człowiek, Marco la Salle, czuje się tu jak ryba w wodzie, jednak oddałby wszystko za zimne belgijskie piwo. To właśnie przez ten trunek ginie w knajpianej bójce. Przynajmniej tak to z pozoru wygląda...
Jaki jest przepis na normalność i szczęście? Kochający mąż i dziecko, solidne wykształcenie, dobra praca i mieszkanie w dużym mieście. Życie jak z poradnika albo kolorowych magazynów. To wszystko ma bohaterka Drobnych szaleństw dnia codziennego, dlaczego więc nie jest szczęśliwa? Coś sprawia, że zam...
Książka jest poświęcona wydarzeniom początku XXI w., kiedy to – głównie na fali obawy przed międzynarodowym terroryzmem i państwami zbójeckimi – Stany Zjednoczone postanowiły zbudować infrastrukturę chroniącą je przed atakiem rakietowym. Niezwykle ważne dla funkcjonowania t...
Mia Ziemianka to książka dla dzieci i rodziców, którzy kochają przygody i są ciekawi świata. Niezwykła dziewczynka razem z przyjaciółmi – molem książkowym i szalonym flamingiem – ląduje na Ziemi w poszukiwaniu swojego magicznego bucika. Przemierzając góry, morza i pustynie, poznaje moc przyjaźni...
Mała kolejowa mieścina na rubieżach czasoprzestrzeni, zaludniona przez drugorzędnych aktorów, żałosnych skandalistów i spocone boginie nocy. Bieg rzeczy dawno utracił tu swój linearny charakter – jedna przyczyna wywołuje wiele skutków i jeden skutek ma niezliczoną ilość przyczyn. Sytuacje, motywy, u...
Polak – Alek Bielski, weteran z Afganistanu. Rosjanie – Misza Asieniewicz, moskiewski milicjant, i Ksenia Morozowa, (nie)zwykła dziewczyna. Losy tej trójki, początkowo wydawałoby się ze sobą niezwiązane, łączą się za sprawą intrygi tajemniczego świata, z którego istnienia zwykli ludzie nie zdają s...

Poniżej prezentujemy fragment książki autorstwa Divaldo Franco i Joanna de Angelis

Divaldo Franco

Żyć szczęśliwie

podyktował Duch Joanna de Angelis

Warszawa 2011

Tytuł oryginału: Vida feliz

Z języka portugalskiego przełożyła: Anna Bartsch

Korekta: Konrad Jerzak vel Dobosz, Marcin Stachelski

Skład i łamanie:

Polskie Towarzystwo Studiów Spirytystycznych

http://www.spirytyzm.pl

Zdjęcie na okładce wykorzystane za zgodą Shutterstock Images LLC

All Rights reserved

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część niniejszej publikacji nie może być reprodukowana, przechowywana jako źródło danych, przekazywana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody posiadacza praw.

ISBN 978-83-62402-11-3

ISBN (wersja elektroniczna) 978-83-62402-44-1

Copyright © by Centro Espírita Caminho da Redenção

Copyright © for Polish translation by Anna Bartsch & Oficyna Wydawnicza Rivail

Oficyna Wydawnicza RIVAIL

Konrad Jerzak vel Dobosz ul. Wałbrzyska 11/85 02-739 Warszawa

NIP: 125-114-38-49, REGON: 142085845

tel: 502651666

e-mail: info@rivail.pl

http://www.rivail.pl

Konwersja do formatu ePub:

Legimi Sp. z o.o. | legimi.com

Divaldo Franco (ur. 1927 w Brazylii) to jeden z najbardziej znanych na świecie współczesnych mediów i propagatorów spirytyzmu. Ze swoimi wykładami przedstawiającymi wyniki badań naukowych dotyczących życia po śmierci, a także konsekwencji moralnych, filozoficznych, które ze sobą niosą, odwiedził ponad 60 krajów, w tym Polskę. Napisał pismem automatycznym ponad 200 książek przetłumaczonych na wiele języków. Wraz ze swoim kuzynem Nilsonem Pereirą de Souzą prowadzi w brazylijskim mieście Salvador ośrodek charytatywny pomagający dzieciom i rodzinom z najbiedniejszych dzielnic „Mansão do Caminho” [Dom drogi], który wspiera codziennie ponad 3000 potrzebujących osób, mogących w nim korzystać z opieki lekarskiej, darmowych posiłków, szkół, przedszkoli i żłobków.

* * *

Joanna de Angelis jest duchowym opiekunem i przewodnikiem Divaldo Franco. Od wczesnej młodości wspiera go w pracy mediumicznej i charytatywnej. Jej książki można podzielić na dwie części – seria psychologiczna, w której odnosi się do uznanych koncepcji psychologicznych, komentując je ze spirytystycznej perspektywy i seria pomocy duchowej, w której wyjaśnia nam, jak lepiej żyć, jak w praktyce stosować zasady miłości i miłosierdzia. Do tej ostatniej serii należy właśnie Żyć szczęśliwie – jedna z najbardziej znanych jej książek, przetłumaczonej do dziś na wiele języków.

Zgodnie z informacjami przekazanymi z zaświatów, w ostatnich życiach wcielała się w siostry zakonne: Meksykankę Sorór Juana Ines de la Cruz, znaną ze swojego zamiłowania do poezji, i Brazylijkę Sorór Joana Angelica de Jesus, która wykazała się wyjątkową odwagą w czasie walk o niepodległość Brazylii. Ze względu na swoją religijną i poetycką przeszłość, charakterystyczne w jej stylu są częste, ale zarazem napisane przecudownym językiem odwołania do Ewangelii i nauk Jezusa.

W Ekbatanie, mieście starożytnej Persji, mieściła się Akademia, w której zbierali się ówcześni mędrcy. Nazywano ją Akademią Ciszy, ponieważ jej członkowie w skupieniu medytowali rozwiązując powierzane im problemy.

Pewnego dnia wśród zgromadzonych pojawił się wybitny myśliciel Dr Zeb, który chciał zgłosić swoją kandydaturę na jedno z oferowanych miejsc.

Przewodniczący instytucji przyjął go w ciszy i przed wszystkimi naukowcami napisał kredą na tablicy liczbę tysiąc, poprzedzając ją zerem – dając w ten sposób do zrozumienia kandydatowi, ile znaczy on dla obecnych tam naukowców.

Dr Zeb bez zażenowania wytarł poprzedzające tysiąc zero i przeniósł je na prawą stronę, pomnażając cyfrę dziesięciokrotnie.

Zaskoczony mędrzec wziął kryształowy kielich i wypełnił go wodą tak bardzo, że każda kolejna kropla wylałaby się poza jego brzegi…

Kandydat spokojnie urwał płatek ze zdobiącej podwórze róży i położył go na wodzie wypełniającej kielich tak, że ten stał się jeszcze piękniejszy.

Po udzieleniu tak doskonałej odpowiedzi, Dr Zeb został przyjęty w poczet członków Akademii.

Wobec tak dużej liczby dzieł dotyczących zasad postępowania widzianych z punktu widzenia moralnego i ewangelicznego, ta mała książeczka mogłaby wydawać się jeszcze jednym zerem po lewej stronie znaczącej liczby.

Mając jednak na względzie liczbę umysłów i serc, które potrzebują wskazówek i pomocy, inspiracji duchowego wsparcia, zebraliśmy dwieście krótkich, dobrze znanych tematów i nadaliśmy im prostą, łatwą w zastosowaniu formę dla naszych czytelników, prosząc przy tym Jezusa o błogosławieństwo dla nas wszystkich.

Mamy nadzieję, że w swojej prostocie stanie się ona płatkiem róży, którą Dr Zeb położył na pełnym kielichu i nada znaczenie, piękno i wigor życiu każdego, kto ją przeczyta.

Joanna de Angelis

Salvador, 20 lutego 1998 r.

I

Powitaj swój dzień modlitwą dziękczynną.

Żyjesz.

Kiedy toczy się życie, mnożą się możliwości do tego, by się rozwijać i stawać się szczęśliwym człowiekiem.

Każdy dzień jest nowym błogosławieństwem, którego udziela ci Bóg, dając tym samym dowód Swojej miłości.

Przeżywaj upływające godziny w optymizmie i zadowoleniu.

II

Traktuj pracę jako najlepszy środek do twojego rozwoju.

Ten, kto nie pracuje, ulega moralnemu i duchowemu paraliżowi.

Człowiek, który nie poświęca się pracy niosącej ze sobą wyzwolenie, staje się ciężarem dla społeczeństwa.

Praca to życie.

III

Zajmij swój umysł nauką na tyle, na ile jest to możliwe. Nauka wyzwala z niewiedzy i wyróżnia rozumne stworzenia.

Nauka i praca to skrzydła, które wspomagają rozwój człowieka.

Wiedza niesie ze sobą życie.

Można się uczyć nie tylko w budynkach szkolnych.

Samo życie jest otwartą księgą i dostarcza wiedzy tym, którzy jej pragną.

IV

Cierpliwość jest zaletą, która pomoże ci w zdobyciu wartości materialnych, duchowych i społecznych.

Dzięki niej będziesz potrafił czekać wtedy, gdy nie dane ci będzie otrzymać natychmiast upragnionej rzeczy.

Nigdy się nie irytuj.

Cierpliwość pomoże ci przezwyciężyć wszystko.

V

Daj swojemu bliźniemu te same prawa i oddaj przysługi, których sam oczekiwałbyś dla siebie.

Egoizm jest chorobą, która zatruwa duszę.

Twój przyjaciel pragnie przestrzeni do życia tak samo jak ty.

Pamiętaj, by nie odbierać mu możliwości.

Naucz się dzielić tym, co otrzymałeś.

VI

Kiedy masz wątpliwości, szukaj rozwiązania najmniej szkodliwego dla innych i dla siebie samego.

Unikaj ryzyka szkodzenia innym ludziom.

Działaj w spokoju.

Miej pewność, że twój gest wpłynie na innych stosownie do treści i emocji, które ze sobą niesie.