Strona główna » Styl życia » Piękne paznokcie. Pielęgnacja i zdobienie

Piękne paznokcie. Pielęgnacja i zdobienie

5.00 / 5.00
  • ISBN:
  • 978-83-7773-263-2

Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).

Kilka słów o książce pt. “Piękne paznokcie. Pielęgnacja i zdobienie

Bez względu na to, czy wybierasz się na wytworny bal, spotkanie z przyjaciółmi czy rodzinne przyjęcie, zadbane dłonie i piękne paznokcie zawsze dodadzą ci kobiecoci i elegancji.

W książce przedstawiono projekty zdobień paznokci autorstwa profesjonalnych stylistek. Cekiny, koronki, cyrkonie, fimo, suszone kwiaty i muszle zatopione w żelu ozdabiają paznokcie, sprawiając, że dodają one dłoniom blasku. Kolorowe zdjęcia i opisy poszczególnych etapów pracy umożliwiają wykonanie nawet najbardziej zaawansowanego projektu.

W książce zawarto także porady dotyczące pielęgnacji paznokci w domu i salonie kosmetycznym. Opisano budowę i najważniejsze choroby paznokci, a także kolejne kroki wykonania manicure'u, pedicure'u i zabiegu parafinowego. Dowiesz się z niej również, w jaki sposób przedłuża się paznokcie, stosując żel, akryl i fiberglass.

Książka adresowana jest zarówno do profesjonalnych stylistek paznokci, jak i wszystkich kobiet, które chcą mieć piękne i zadbane dłonie.

Polecane książki

Franco Genovese jest perkusistą w światowej sławy amerykańskim zespole Rook. Chłopak ma wszystko. Zabójczy uśmiech, tatuaże, talent, ostry dowcip. A przy tym wszystkim serce ze złota. Wiedzie dobre, stabilne, nieskomplikowane życie. Jednak wieczór spędzony w niepozornym barze w Los Angeles wszystk...
Desi od dawna czeka na swoją wielką zawodową szansę. Kiedy szef zleca jej przeprowadzenie dziennikarskiego śledztwa w sprawie słynnego handlarza diamentami, uznaje to za uśmiech losu. Nie podejrzewa, że człowiekiem oskarżanym o przemyt diamentów jest mężczyzna, z którym spędziła na...
Te wiersze trafiają do serca i na zawsze pozostają w pamięci. Znakomity dobór fotografii zamienia melodyjne strofy w romantyczny filmSara TukanMieszkam w Warszawie od urodzenia.Ciekawe i arcyciekawe życie to jedno z moich ulubionych zajęć. Nauka, dużo nauki, podróże, kilka zawodów oraz ciekawość świ...
Poradnik do Homefront zawiera porady ogólne, bogato ilustrowaną solucję opisującą szczegółowo, w jaki sposób przebrnąć przez wszystkie misje w kampanii, oraz dział zawierający lokalizację 61 wycinków prasowych, a także osiągnięcia.Homefront - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i...
Hans Christian Andersen - Śpiewak spod strzechy...
W poradniku do gry American Truck Simulator opisano wszystkie najważniejsze elementy najnowszego symulatora samochodów ciężarowych. Przedstawiono etapy kariery, porady dotyczące rozwoju kierowcy, uwagi przy zatrudnianiu pracowników czy ich rozwój. Omówiono także elementy interfejsu gry, rynku pracy,...

Poniżej prezentujemy fragment książki autorstwa Aleksandra Sójka

Wstęp

Gdy byłam małą dziewczynką, godzinami wpatrywałam się w piękne i wypielęgnowane dłonie mojej mamy. Jej zadbane paznokcie pomalowane były wspaniałym odcieniem czerwieni lub ukochanym numerem 201 Loreala w odcieniu różu z delikatnymi drobinkami brokatu. Estetyczne paznokcie od zawsze były dla mnie symbolem kobiecości i elegancji. Dłonie i paznokcie są ważnym elementem urody każdej kobiety, są wizytówką człowieka i oznaką jego kultury osobistej. Piękne, długie, zdrowe paznokcie oraz aksamitna i delikatna skóra dłoni to marzenie niejednej kobiety.

W swojej pracy zawodowej, w szkole stylizacji paznokci, spotykałam wiele kobiet, których marzeniem było nie tylko zdobycie zawodu stylistki, ale również zadbanie o własne paznokcie, tak by stały się wspaniałą wizytówką ich kobiecości. Na kursy do naszej szkoły przychodziły zarówno skromne, subtelne kobiety, które były rzemieślniczo dokładne w swej pracy, jak i zwariowane artystki, pełne pasji, których prace były bardzo kreatywne i nowatorskie. Wszystkie projekty pokazywały dusze, marzenia, gust i smak moich uczennic, a także odzwierciedlały ich umiejętności. Warto zaznaczyć, że stylizacja paznokci dziś to nie tylko ich pielęgnacja, ale również sztuka wyrażania siebie.

Na przełomie stuleci modne były paznokcie w różnych kształtach. Trendy zmieniały się każdego sezonu – królowały paznokcie szpiczaste, później w kształcie migdała, prostokąta, krwistoczerwone i delikatne beżowe. Dziś wzorów i kształtów jest wiele, każdy w jakiś sposób reprezentuje kobiecą duszę, gust, styl, charakter. Mamy do wyboru szeroki wachlarz pomysłów, a stylistki paznokci na całym świecie co chwilę zachwycają nas czymś nowym, niepowtarzalnym. Dziś manicurzystki i stylistki paznokci tworzą małe dzieła sztuki, które możemy podziwiać w autobusie, pracy, szkole, restauracji, butikach czy na ekranie telewizora – wszędzie tam, gdzie można spotkać zadbane kobiety.

Książka ta jest zbiorem niezwykłych projektów, które, mam nadzieję, będą inspiracją do tworzenia innych, jeszcze bardziej nowatorskich rozwiązań. Projekty zostały stworzone przez artystki pełne pasji i miłości do swojej profesji. Książka adresowana jest do zawodowych stylistek paznokci, manicurzystek, a także pań, które hobbystycznie zajmują się tych fachem, oraz wszystkich miłośniczek pięknych paznokci.

Mam nadzieję, że przedstawione w książce projekty pomogą Wam w tworzeniu jeszcze bardziej niezwykłych dzieł. Być może dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z paznokciami, będą stanowiły one wzór do stworzenia zarówno podstawowych zdobień, jak i bardziej zaawansowanych.

Powodzenia!

Niezbędnik stylistki paznokciHistoria stylizacji paznokci

Trudno jest dokładnie określić, kto i kiedy zaczął interesować się stylizacją paznokci. Wiadomo jednak, że wszelkie sposoby ozdabiania ciała silnie wpisały się w historię ludzkości. Badania archeologiczne wykazały, że upiększanie się, dbanie o ciało i jego oryginalny wygląd znane były już ponad 3000 lat przed naszą erą. Pierwsze wzmianki na ten temat pochodzą ze starożytnego Egiptu. Kleopatra, królowa Egiptu słynąca ze swojej niepowtarzalnej urody, dzięki kąpielom w kozim mleku, uznawanym za bogate źródło cynku, do dziś pozostaje symbolem kobiecego piękna. Oznaką niedoboru cynku w organizmie są łamiące i rozdwajające się paznokcie. Malowanie henną paznokci, wnętrza dłoni i podeszew stóp było popularne wśród faraonów. Badania archeologów i ich znaleziska dowodzą, że Egipcjanie posiadali bogate zestawy do manicure’u. W Europie, głównie we Francji, dopiero w XIX wieku manicure stał się popularną i luksusową usługą znaną w środowisku władców i królów. Z czasem zaczęto produkować zdobione złotem, srebrem i kością słoniową specjalne zestawy do manicure’u. Od roku 1932 zajmowała się tym amerykańska firma Charles Revson, później Revlon, która wprowadziła specjalne barwniki sprawiające, że lakiery idealnie przylegały do paznokci.

Dziś niemalże wszystkie firmy kosmetyczne mają własną gamę kolorów lakierów i przyborów do zdobienia. Cyrkonie, cekiny, specjalne farbki do malowania czy naklejki to tylko nieliczne przykłady ozdób, którymi dziś przesycony jest rynek na całym świecie. Stylizacja to obecnie pielęgnacja paznokci rąk i nóg poszerzona o usługi przedłużania paznokci oraz artystyczne zdobienie, któremu poświęcona jest większa część niniejszej książki. Prestiżowe zawody w zdobieniu i stylizacji oraz pasja stylistek przyczyniają się do powstawania coraz nowszych, niezwykłych projektów.

Budowa paznokcia

Aby zgłębić sztukę stylizacji paznokci, należy dobrze poznać ich budowę. Oto kilka ważnych informacji, z którymi powinna zapoznać się każda stylistka.

Paznokieć, czyli unguis, leży na skórze i powstaje jako zgrubienie ektodermy na samym końcu palców stóp i dłoni. Jego głównym składnikiem budulcowym jest kreatyna – białko strukturalne występujące również w skórze i we włosach. Paznokieć pełni funkcje ochronne – chroni przed szkodliwym działaniem czynników mechanicznych.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że paznokieć składa się z jednej części – płytki paznokciowej. Jednak budowa paznokcia jest bardziej skomplikowana. Przyjrzyjmy się bliżej strukturze paznokcia. Oto jego elementy: