Strona główna » Poradniki » Czas na zmiany. Zostań menedżerem czasu

Czas na zmiany. Zostań menedżerem czasu

4.00 / 5.00
  • ISBN:
  • 978-83-948009-3-2

Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).

Kilka słów o książce pt. “Czas na zmiany. Zostań menedżerem czasu

Wciąż brakuje Ci czasu?
Chcesz, aby doba miała 48 godzin?
Pragniesz mieć czas dla bliskich?
Czujesz przytłoczenie nadmiarem obowiązków?
Zapisz się na tygodniowy praktyczny kurs w formie e-book’a „Czas na zmiany…”, po to, aby cieszyć się swobodą wyboru i już nigdy nie poddawać się presji czasu. Bez wychodzenia z domu: pracujesz nad sobą, kiedy możesz, wszędzie tam, gdzie akurat jesteś.

Ta książka pomoże Ci krok po kroku wyrwać się z więzów nadmiaru obowiązków, które zabierają Tobie to, co najważniejsze – czas na przyjemności, czas dla samej/samego siebie, czas dla rodziny i bliskich.
Nauczysz się, jak zarządzać sobą w czasie.
Przekonasz się, czy pracujesz efektywnie, czy tylko efektownie.
Dowiesz się, co kradnie Twój czas.
Nauczysz się ustalać swoje priorytety.
Poznasz techniki, które pomogą Ci zyskać nawet 2 godziny dziennie.
Nauczysz się, jak zrezygnować z uporczywego odkładania spraw na później.
Poznasz metodę zarządzania swoją energią w czasie i gdzie szukać motywacji, aby podwyższać poziom swojej energii.

Polecane książki

"Nie skrywam rozpaczy lecz myśli nagłe Pomsta ojcowska srogą zdać się może Nie posłuchałam i ucieczką się ratując Przed pohańbieniem mej istoty I ciebie narażając na gniew ojcowski Sprowadzę ztarg ledwość się zagospodarował …"...
Po śmierci ojca samotna Lisa, wraca w rodzinne strony. Z trudem wiąże koniec z końcem, polegając często na pomocy sąsiada, Cyrusa Parkera. Pewnej nocy na ranczu ktoś włamuje się do jej domu i próbuje ją porwać…...
W małym miasteczku nic się nie ukryje. Komuś takiemu jak Rebecca może to przysporzyć sporo kłopotów. Ward w amerykańskim stanie Nebraska, rodzinne miasto Rebekki Meer, jest małe ‒ tak małe, że nawet po mocno zakrapianym babskim wieczorze Rebecca nie może przemknąć do domu, nie wpadając po drodze na ...
Książka Albo-albo ukazała się w 1843 roku pod pseudonimem Victor Eremita i stała się w historii literatury najbardziej znanym i najczęściej czytanym utworem Kierkegaarda. Już wówczas wzbudziła w Danii olbrzymie zainteresowanie, a jeden z jej rozdziałów – Dziennik uwodziciela – wywoływał wręcz o...
Przedstawiany Czytelnikowi Leksykon historii prawa i ustroju zawiera objaśnienie 100 podstawowych pojęć z historii prawa i ustroju zarówno powszechnej, jak i polskiej. Pod względem chronologicznym treść leksykonu obejmuje okres kilku tysięcy lat, od starożytności po czasy współczesne, genera...
Trzeci z dwunastu tomów sensacyjnej serii dla młodzieży o losach 15-letniego Calluma Ormonda, który – aby ratować życie i uciec przed prześladowcami – musi ukrywać się do ostatniego dnia roku. Powieść Gabrielle Lord, australijskiej królowej kryminału, stała się światowym bestsellerem, doczeka...

Poniżej prezentujemy fragment książki autorstwa Wioletta Klinicka

Czas ‌na zmiany

Wioletta Klinicka ‌

Czas na ‌zmiany

Zostań menedżerem czasu

Czas na ‌zmiany

Witam Cię na warsztatach, ‌podczas których nauczysz się ‌wielu technik ‌i metod potrzebnych ‌w efektywnym zarządzania sobą ‌w czasie. ‌

Dlaczego ‌zarządzanie sobą ‌w czasie, ‌a nie ‌zarządzanie czasem? ‌

Nie można zarządzać czasem, ‌ponieważ jest to ‌materia ‌nie ‌do ‌uchwycenia; możesz jednak nauczyć ‌się zarządzać sobą w czasie ‌lub zarządzać energią, jaką ‌dysponujesz.

Dzień pierwszy ‌Czym kierujesz się ‌w życiu

Wyobraź sobie, ‌że masz do dyspozycji ‌dziesięciolitrowe wiaderko energii elektrycznej. ‌

Rozejrzyj się ‌po ‌swoim miejscu pracy – ‌mieszkaniu ‌lub biurze – i odpowiedz ‌na pytanie: „Na co ‌przeznaczę dziesięć litrów ‌energii, jeżeli ‌wiem, że wystarczą ‌albo na dwie godziny ‌pracy lodówki, albo ‌na godzinę ‌pracy telewizora, albo ‌na trzydzieści minut ‌pracy komputera, albo ‌na trzy godziny pracy ‌żarówki?”.

Lodówka – ‌2 godziny

Telewizor ‌– ‌1 godzina

Komputer ‌– ‌30 minut

Żarówka ‌(żyrandol) – 3 godziny

Gotowe? ‌

Jak oceniasz ‌pytanie? Było ‌łatweczy trudne? ‌Dlaczego? Czym się ‌kierowałeś, dokonując ‌wyboru? Jaką ‌strategię decyzyjną zastosowałeś? ‌Czy decyzja została podjęta ‌błyskawicznie, czy może dałeś ‌sobie chwilę na ‌odpowiedź?

Jak ‌się domyślasz, ważne ‌jest ‌umiejętne zarządzanie nie tylko ‌sobą w czasie, ‌lecz ‌także swoją energią. A sposób, ‌w jaki nią dysponujesz, i kierunek, ‌w jakim ‌ją wysyłasz, uzależnione ‌są w szczególności od ‌celu, który ‌sobie ‌wyznaczyłeś.

Najważniejsze: wyznacz ‌sobie cel działania, ‌określ dokładnie, co chcesz ‌robić, co chcesz osiągnąć – i w tym kierunku wysyłaj najwięcej energii.

Zanim określisz swój cel, poznaj siebie; odkryj, czym kierujesz się w życiu.

Jakie są Twoje wartości i przekonania?

Gdy człowiek odkrywa, kim naprawdę jest, dostaje przyspieszenia w działaniu.

Teraz zastanów się, jakie są Twoje priorytety.

Co jest dla Ciebie najważniejsze?

Działaj według określonego schematu, a przekonasz się, że „czas zawsze się znajdzie”.

Konkretyzuj swoje plany, a okaże się, że „zaoszczędzisz mnóstwo czasu”. Czy już wiesz, jakie działania masz do wykonania kolejnego dnia? Działaj, a będziesz leżał!Zastanów się, które z codziennie wykonywanych czynności możesz z łatwością wyeliminować – i zrób to. Mówiąc „Nie”, jesteś na „Tak”! Zastanów się przez chwilę, jakie są Twoje nawyki myślowe związane z zarządzaniem sobą w czasie. Czy uważasz, że czas przepływa Ci przez palce? A może wierzysz, że jest odwrotnie?

Gdy przygotowywałam ten warsztat dla Ciebie, wyobraziłam sobie, że to trening. Wchodzimy na salę, a tam mnóstwo wspaniałego sprzętu. Oczywiście chciałbyś od razu rzucić się na głęboką wodę, wypróbować jeden i drugi, jednak z doświadczenia wiem, że to nie jest dobra metoda.

Jesteś tu, aby nauczyć się czegoś, co podniesie jakość swojej codzienności. Wybrałeś ten warsztat, a to oznacza, że masz dość chaosu.

Dlatego wprowadzimy pewne zasady, które będą obowiązywały przez cały proces nabywania przez Ciebie umiejętności zarządzania sobą w czasie.

Pragnienie – zrób wszystko, aby cały czas utrzymywać w sobie ogromną, niepohamowaną chęć kontroli efektywnego wykorzystania swojego czasu. Podejmij silną decyzję, że będziesz wykonywał wszystkie ćwiczenia, dzięki którym nauczysz się skutecznie „zarządzać swoim czasem”.Bądź zdeterminowany jak nigdy dotąd. Obiecaj sobie, że nie odpuścisz, dopóki umiejętność zarządzanie sobą w czasie nie stanie się Twoim nawykiem. Dyscyplina – zachowuj się tak, jakby od umiejętności zarządzania sobą w czasie zależało Twoje życie. Właściwie tak jest – od rodzaju wykonywanych czynności zależy i jakość Twojego dnia, i jakość Twojej przyszłości.

Od dziś zacznij stosować się do maksymy, którą kierują się najwybitniejsi sportowcy tego świata: Jeśli oczekujesz wyników, rób to, co zaplanowałeś, nawet jeśli wymaga to od Ciebie ogromnych kosztów i wyrzeczeń. Jeśli pragniesz zmian, zacznij postępować inaczej niż wczoraj.

Jeżeli liczysz na nagrodę po odbyciu tych warsztatów – nie zawiedziesz się! Co więcej – wartość nagrody będziesz poznawał każdego dnia.

Nagrodą jest nauczenie się doceniania każdej minuty życia.

Nagrodą jest zwiększające się poczucie panowania nad swoim życiem.

Nagrodą jest spokój.

Nagrodą jest harmonia.

Nagrodą jest zadowolenie z siebie.

Nagroda przybierze również wiele innych postaci: udanych związków i relacji z bliskimi, szczęśliwych wakacji, satysfakcji z faktu, że umiesz organizować swój czas, tak aby zadbać o każdą płaszczyznę swojego życia.

Pamiętaj, że masz prawo korzystać ze wszystkich technik, narzędzi i strategii, jakie poznasz. I choć każda z nich działa w odniesieniu do innego obszaru, jeśli chcesz być wyćwiczonym w danej dyscyplinie i stać się najlepszym, należy zadbać o siebie całościowo.

Notatki

Rozgrzewka Posprzątaj swoje stanowisko pracy

Ćwiczenie może wyda Ci się proste, uwierz mi jednak, że jest niezwykle skuteczne.

Wyobraź sobie, że nagle do Twojego mieszkania lub biura wpada ekipa sprzątająca. O, już widzę te kłótnie – przecież wszystko jest Ci potrzebne i wszystko Ci się przyda, w dodatku twierdzisz, że w swoim bałaganie zawsze bez trudu wszystko odnajdujesz.

Ale nikt Cię nie słucha. Pracownicy wykonują swoje czynności; szkoda im tracić cenny czas na tłumaczenie się i przekrzykiwanie. Po kilku godzinach praca zakończona, a ekipa – zadowolona z kolejnej dobrej „roboty” – udaje się na zasłużony odpoczynek. Mało tego! Wszędzie rozwieszono etykiety, które ułatwiają Ci swobodne poruszanie się po Twoim królestwie. Twoje oczy nie męczą się, a ręce nie trzęsą, gdy zaczynasz szukać teczki z napisem „Rachunki do opłacenia” – jest na swoim miejscu. Dokumenty równo ułożone: tu opłacone, a tu dopiero do zapłaty.

Myślę, że nie potrzebujesz więcej sugestii z mojej strony. Bałagan wydaje Ci się taki swojski tylko dlatego, że przyzwyczaiłeś do niego swoje oczy, a w Twojej głowie została zakodowana taka myśl: „Wiem, gdzie co leży”. Nie zauważasz nawet, ile czasu tracisz na odgrzebanie jednego świstka.

Gdy siadasz do biurka zawalonego stertą papierów, przez kilka pierwszych minut Twój wzrok jest rozbiegany, a umysł potrzebuje czasu na koncentrację. Nie możesz zauważyć różnicy, ponieważ jeszcze nie wiesz, jak to jest pracować przy niemal pustym biurku. Tylko Ty i jeden dokument, w tym momencie najważniejszy.

Podobnie jest, gdy pracujesz w zagraconej kuchni, tygodniami odkładasz pod zlewem puste słoiki lub rozrzucasz pranie w kilku pokojach. Tak, wiesz, gdzie leży, dlaczego jednak masz marnować swój cenny czas na zbieranie? Nie prościej postawić dwa kosze? Jeden w łazience na brudne rzeczy, drugi w sypialni na ubrania, które – już uprane i uprasowane – ułożysz w szafie, zaoszczędzając sobie porannego płaczu i krzyku: „Gdzie są moje skarpetki?!”.

Niech Ci się nie wydaje, że ćwiczenie na dziś możesz sobie odpuścić. Nic z tych rzeczy. Rozgrzewka musi być. Nie marnuj zatem czasu i idź robić swoje.

Zaplanuj, od czego zaczniesz. Od większych czy mniejszych śmieci? Wewnątrz szafek czy na zewnątrz? Od porządku w papierach czy w ubraniach? Jeżeli w ubraniach, zdecyduj, co zrobisz z za małymi rzeczami: spakujesz i oddasz czy wyrzucisz? Zrezygnuj z wszelkich: „przyda się”, „na potem”, „może kiedyś komuś”. Zadbaj o każdy szczegół. Niczego nie odkładaj, nie chowaj pod dywan; zdecyduj, że już teraz zapanujesz nad swoim otoczeniem.

Notatki

Dzień drugi Wszystko ma swoje miejsce i swój czas

Witaj!

Mam nadzieję, że nie odpuściłeś wczorajszego ćwiczenia…?

Dziś kilka słów i kolejne zadanie. Tym razem rozgrzewce poddasz swój umysł.

Pamiętaj, że jesteśmy obdarowani wielkim darem – to dar myślenia. Wykorzystuj go jak najczęściej. Skuteczność techniki, którą Ci przekażę, zależy od tego, ile czasu poświęcisz myśleniu.

Od teraz kieruj się jedną zasadą: Im więcej czasu poświecę myśleniu, tym mniej czasu będę musiał poświęcać pracom fizycznym. Pod żadnym pozorem nie możesz złamać tej zasady.

Raz, a dobrze obmyślony plan działania, to 80% sukcesu.

Sprawdź, czy jesteś zorganizowany.

Nigdy nie tracę czasu na wymyślanie czegoś, co już istnieje – uważam to za marnotrawstwo.

Czas jest czymś, co jest nam dane i co powinniśmy szanować. Dlatego nigdy w życiu nie narzekałam na brak czasu.