Strona główna » Poradniki » Akademia Wenus

Akademia Wenus

4.00 / 5.00
  • ISBN:
  • 978-83-7859-448-2

Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).

Kilka słów o książce pt. “Akademia Wenus

Akademia Wenus” powstała niejako z potrzeby serca i ducha, jako kontynuacja „Akademii Casanovy”, przeznaczonej  dla mężczyzn. Jest to poradnik dość nietypowy, gdyż przeznaczony dla kobiet, a napisany przez mężczyznę. Niektórzy koledzy, których wtajemniczyłem w temat, zarzucili mi nawet „zdradę męskiego stanu” i uświadamianie kobiet  w postrzeganiu kwestii podrywu i bliskości z męskiego punktu widzenia. Trudno, dla autora najważniejszy  jest efekt. Rezultat jaki powstał ocenią same czytelniczki. Bez owijania w bawełnę, mydlenia oczu, usprawiedliwiania męskich  sztuczek, które nie zawsze są miłe dla płci pięknej.
E-book zawiera 26 ćwiczeń pracy nad sobą, nad podniesieniem wartości, samooceny, nad pokonaniem lęków, uprzedzeń i pogodzeniu się z przeszłością. E-book jest tak skonstruowany, aby wracać do niego, za każdym razem, gdy będzie to potrzebne. Kolejność czytania rozdziałów jest również dowolna i zależy wyłącznie od Ciebie. „Akademia Wenus” powinna być Twoim sprzymierzeńcem i drogowskazem, który pomoże Ci odnaleźć nowe „ego” – silniejsze, zdecydowane, nastawione na sukces, w postaci szczęśliwej, trwałej, miłości. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i cenne uwagi, które pozwolą mi udoskonalić w przyszłości ten poradnik i uczynić go bardziej atrakcyjnym”.
Tomasz Bobrowski

Polecane książki

Kiedy studentka literatury Anastasia Steele przychodzi, by przeprowadzić wywiad z Christianem Greyem, spotyka mężczyznę pięknego, błyskotliwego i onieśmielającego. Naiwna i niewinna Ana z przerażeniem uświadamia sobie, że pragnie tego mężczyzny. Pomimo zagadkowego dystansu, Ana odkrywa, że rozpaczli...
Zbiór nowel Klemensa Junoszy z 1899 roku. Tom zawiera następujące utwory: „Słup”, „Dzieci pana radcy”, „Pani z pieskiem”, „Złote jabłko”, „Ojciec Prokop”. Klemens Szaniawski (1849–1898), powszechnie znany jako Klemens Junosza, to powieściopisarz, nowelista i felietonista polski. Uczył się u pijarów ...
Reportażowa opowieść o cegle, kulturze chłopskiej, przemianie Górnego Śląska i o tym, czym jest dom. I jeszcze o idealistach, którzy próbują ocalić przeszłość. Bo jeśli nie wiesz, skąd jesteś, nie wiesz, kim jesteś… Właściwie wypalone cegły, jeśli uderzyć jedna o drugą, wydają dźwięczny ton i są wiś...
Epickie zmagania polskich Wojsk Specjalnych w nowym wymiarze.   Wojna skończona. Obcy z innego świata wycofali się. Zmasakrowana ludzkość może odetchnąć z ulgą. Ale nie może świętować zwycięstwa – zagrożona powrotem wroga, głodem i chaosem na swojej planecie.   Na terenie Polski ...
  Mnemoliterki to ćwiczenia do wprowadzania i utrwalania liter podobnych pod względem kształtu – wykorzystujące mnemotechnikę w postaci zakładek obrazowych, ponieważ najbardziej naturalnym sposobem uczenia się dziecka jest uczenie wykorzystujące obraz, emocje oraz ruch, co z kolei „uruchomia” wyobra...
Dave Ramsey i jego córka, Rachel Cruze, uczą rodziców, jak wychowywać Dzieci mądre finansowo w tonącym w długach świecie. W książce Dzieci mądre finansowo ekspert finansowy i autor bestselerów, Dave Ramsey, i jego córka, Rachel Cruze, dają rodzicom narzędzia niezbędne do...

Poniżej prezentujemy fragment książki autorstwa Tomasz Bobrowski

Tomasz Bobrowski

Akademia Wenus

czyli

Jak poderwać i okiełznać faceta?

PORADNIK DLA KOBIET

© Copyright by

Tomasz Bobrowski & e-bookowo

Grafika na okładce: shutterstock

Projekt okładki:

e-bookowo

Korekta: Patrycja Żurek

 

ISBN 978-83-7859-448-2

 

 

Wydawca: Wydawnictwo internetowe e-bookowo

www.e-bookowo.pl

Kontakt: wydawnictwo@e-bookowo.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kopiowanie, rozpowszechnianie części lub całości

bez

WSTĘP

 

Witaj! Jeśli sięgnęłaś po niniejszy poradnik, to zapewne chcesz zmienić coś w życiu. Poznawanie „ego”, dążenie do samorozwoju, walka z uprzedzeniami, stereotypami, przesądami i negatywne doświadczenia osób bliskich, powodują, iż wiele kobiet zraża się i nie chce podjąć trudu wyjścia z zaklętego kręgu samotności.

Problem samotności dotyczy tak samo mężczyzn, jak i kobiet. Młodzi, niezależni, przystojni, wykształceni, wartościowi ludzie, którym nie brakuje dóbr materialnych, ale w ich życiu jednak nie wszystko układa się tak, jakby sobie tego życzyli. Wiele kobiet nie potrafi zaufać mężczyźnie. Być może zostały w przeszłości głęboko zranione, wykorzystane, inne z kolei przeżyły traumę rozwodu i nie wierzą, że mogłyby się kiedykolwiek zakochać. Jeszcze inne cierpią, przeżywając z różnych powodów samotność we dwoje. Ich początkowe ideały zostały zdradzone.

Nie czarujmy się, aby żyć w związku, znosić własne wady, rozumieć pragnienia partnera, jego potrzeby, dostosować się do drugiego człowieka, przede wszystkim potrzeba miłości. Niektóre osoby wchodzą wyłącznie w związek oparty na seksie, tam nie ma uczuć, jest za to rozładowanie napięć i popędu. Taki związek się zazwyczaj kończy, gdy sypie się zdrowie, uroda i rozmijają się wspólne priorytety. Ten poradnik pozwoli Ci się przyjrzeć w pewnym stopniu swojemu „ego”, wskaże możliwości pracy nad sobą, w obszarach, które można zmienić, pokaże, na co zwracać uwagę, gdy idziesz na randkę z facetem i jak go przetestować. Opisuję techniki i możliwości pracy nad sobą, abyś była bardziej pewna siebie i mogła śmielej stawić czoło niezwykle stresującej sytuacji w życiu, jaką jest wejście w relację intymną z mężczyzną.

Aby otworzyć się na poznanie drugiego człowieka, obdarzenie go uczuciem, aby miłość czerpać od niego, najpierw przede wszystkim powinnaś zaakceptować siebie. Powinnaś mieć odwagę i gotowość do krytycznego przyjrzenia się sobie i przełknięcia gorzkich słów krytyki. Podobno najbardziej traumatycznym przeżyciem jest wędrówka w głąb podświadomości.

Kolejny aspekt to taki, iż do tej pory wzorzec mężczyzny w społeczeństwie był jako tego, który zarabia na dom, żonę i dzieci, jest głową rodziny, wszyscy liczą się z jego zdaniem. Rzeczywistość XXI wieku wygląda tragicznie. Mianowicie, to właśnie mężczyźni popełniają najwięcej skutecznych samobójstw, nie radzą sobie z nałogami, życie ich przerasta, a może bardziej adekwatne jest stwierdzenie, iż przerastają ich wymagania społeczne, kulturowe i mentalnościowe. Mężczyznom nie wypada przecież płakać, zwierzać się z problemów w pracy, związku, tak zaprogramowano nas kiedyś. To kobiety są silniejsze psychicznie, lepiej wykształcone, prą do przodu w swej zaradności, przedsiębiorczości, zakładają dobrze prosperujące firmy, w końcu chcą czerpać radość i spełnienie z życia seksualnego. Model kobiety – kury domowej, której aktywność życiowa ograniczona jest wyłącznie do prania, gotowania i rodzenia kolejnych dzieci to model, który bezpowrotnie przeszedł do historii.

Niektórzy przed emocjonalnym zaangażowaniem się w związek chcieliby otrzymać gwarancję, iż postępują właściwie, że znajdą tę właściwą osobę, że odnajdą szczęście. Niestety nikt nie może nam dać tej gwarancji, a wchodzenie w związek wymaga nieustannej pracy nad sobą, jak również na nieustannym poszukiwaniu kompromisu.

Spróbuj obiektywnie odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego wciąż jesteś sama, pomimo, iż jesteś ładna, zgrabna i wykształcona? Może stawiasz mężczyznom za wysokie wymagania? Może jesteś za mało pewna siebie? A może masz zaniżoną samoocenę? Setki pytań kołaczą Ci się po głowie. Na niektóre trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Ale jedno jest pewne – musisz stać się kobietą zorientowaną na sukces! Obojętnie co do tej pory o sobie myślałaś, co myśleli o Tobie inni, jak wyglądasz i w co wierzysz od tej pory jest nieistotne. Książkę tę zakupiłaś po to, aby stać się kobietą, która wierzy w siebie i zdobywa wartościowych facetów. Książka zawiera zestaw specjalnie dobranych 26 ćwiczeń pracy nad sobą, do każdego fragmentu wracaj tyle razy, ile uznasz za potrzebne. Wspólnie stawimy czoła Twoim problemom i niedoskonałościom, sprawimy tym samym, iż faceci będą zabiegać o Ciebie.

 

 

Ćwiczenie1

Kiedy podoba Ci się konkretny facet przytrzymaj i wydłużaj swoje spojrzenie. Niech zauważy, że patrzysz. Ludzie, którzy do siebie coś czują, utrzymują ze sobą dłuższy kontakt wzrokowy, aniżeli z pozostałymi osobami. Musisz pokonać barierę wstydu i niepewności. Ćwiczenie to traktuj jako wstęp do uwodzenia mężczyzn i rozgrzewkę, przed ćwiczeniami bardziej skomplikowanymi.

 

Ćwiczenie 2

Gdy podoba Ci się mężczyzna, który znajduje się w tym samym pomieszczeniu, co Ty, zwróć uwagę na pozycję jego ciała, gdy mówi do Ciebie. Spójrz na gestykulację, sposób opowiadania, modulację głosu. Zauważ, czy jego ciało wychyla się do przodu, gdy przekazuje komunikaty werbalny. Pamiętaj, jeśli ten facet Ci się podoba i chcesz go zdobyć, podświadomość podpowie Ci, aby ciało, tułów, głowa przybrały pozycję nieco odchyloną.

 

Ćwiczenie 3 HARMONIA

Gdy on pociąga Cię fizycznie, pamiętaj o utrzymywaniu pomiędzy wami kontaktu wzrokowego (powyżej 1/3 czasu całej rozmowy). Nie zapominaj o szeroko otwartych oczach i uśmiechu.

Idziesz ulicą, jest upalny, ale piękny dzień. Nagle Twój wzrok przyciąga para młodych, czule całujących się i przytulających ludzi na ławce. Całują się do utraty tchu, nie zważając na ludzi przechodzących obok. Pierwsza myśl, która przychodzi Ci do głowy to: „Już nie mają gdzie okazywać uczuć!” Przyznaj, że jesteś nieco zazdrosna, a może nawet zgorzkniała. Tak naprawdę wiele oddałabyś za to, by być na miejscu tamtej dziewczyny. Nie pamiętasz już, jak to jest całować się z facetem, słyszeć miłe słowa szeptane do uszka. Zadziałał „mechanizm kwaśnych winogron”. Obrzydzasz sobie, zjawiska, które są dla Ciebie niedostępne. Jest to jak najbardziej normalna sytuacja, tak reagujemy, gdy brak czegoś nam dokucza i rani nasze „ego”. To mechanizm auto-obronny organizmu. Myślisz sobie: „Wszyscy wokoło są szczęśliwi, tylko nie ja”. Nieprawda, nie wszyscy są szczęśliwi. Każdy z nas zmaga się z większymi, lub mniejszymi problemami. Skąd wiesz, czy ta młoda dziewczyna, która czule obejmuje tego przystojniaka na ławce, nie oblała przykładowo matury z matematyki? A może ta miła pani, którą właśnie minęłaś, wraca od lekarza i dowiedziała się, że ma raka? Nie wszyscy są szczęśliwi w każdym aspekcie życia.

Przyjrzyj się teraz swojemu wnętrzu. Odpowiedz na parę prostych pytań:

Na jakim etapie życia się znajdujesz?

Czego dokonałaś do tej pory?

Czy masz pasje?

Jakie są Twoje zalety?

Jakie są Twoje stosunki z innymi ludźmi?

Czy masz przyjaciół?

Czy ludzie zabiegają o Twoje towarzystwo?

Czy nie przedkładasz pracy zawodowej nad życie rodzinne?

Jaki jest Twój stosunek do mężczyzn i czego oczekujesz od faceta?

Jeśli szczerze i obiektywnie odpowiedziałaś na pytania, powinnaś sama dojść do wniosku dlaczego nie masz faceta. Nie masz faceta, bo nie uwierzyłaś w siebie i zrezygnowałaś świadomie z piękna, które Cię otacza. Pamiętaj, nie wolno Ci rezygnować ze szczęścia, życie zostało nam dane tylko raz i Ty decydujesz, co z nim zrobisz.

 

Ćwiczenie 4

Usiądź wygodnie w pomieszczeniu, w który masz spokój i dobrze się czujesz. Odpręż się i zastanów. Jakiego faceta chciałabyś mieć?

Jakie powinien mieć cechy charakteru?

Jaki jest jego stosunek do kobiet, ludzi, dzieci, zwierząt i do świata?

Jakimi priorytetami kieruje się w życiu?

Jaki jest w seksie?

Teraz usiądź jeszcze wygodniej, zamknij oczy, zrelaksuj się, niech żadne inne myśli nie rozpraszają umysłu. Postaraj się oczyma wyobraźni zobaczyć swojego mężczyznę. Spróbuj ujrzeć, czy jest wysoki, jaki ma kolor włosów, oczu, czy jest szczupły, jaką ma karnację. Poczuj jego zapach. Postaraj się ujrzeć jak najwięcej. Pomyśl, że on też szuka kobiety. Musicie tylko się znaleźć w połowie drogi!

 

 

Sformułuj swoje pragnienia

Jak