Strona główna » Dla dzieci i młodzieży » Anioły i piękne myśli

Anioły i piękne myśli

5.00 / 5.00
  • ISBN:
  • 978-83-272-3523-7

Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).

Kilka słów o książce pt. “Anioły i piękne myśli

Krótkie historyjki o istotach zwanych Aniołami oraz ich relacjach z ludźmi. Lektura dla dzieci i dorosłych. Utwór opublikowany wcześniej (2011) jako 2-ga księga powieści „Powroty w tonacji sci-fi”.

Polecane książki

Autor niniejszego poradnika zawarł w nim szereg cennych wskazówek, a także szczegółowy opis wszystkich dostępnych misji, co z pewnością pomoże wam w pozytywnym ukończeniu gry. Conflict Zone - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in. ICP09: Podwójny cios ICP08: Zaci...
Wypracowania - Adam Mickiewicz  „Pan Tadeusz"    Opisy wypracowań:  „Pan Tadeusz” jako epopeja narodowa. Aby móc omówić powyższą tematykę trzeba najpierw przybliżyć znaczenie terminu epopeja. Poniższe wypracowanie zawiera wyjaśnienie, na jego podst...
Pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, jeszcze zanim wynaleziono dysleksję i dysortografię, nastoletni Michał ma poważne problemy z poprawną pisownią języka polskiego. Jego wuj, czyli Stanisław Lem, otrzymuje rodzinną misję dokształcenia siostrzeńca. W takich okolicznościach powstaje cykl ...
Dużym problemem dla wielu przewoźników  stanowi skuteczne egzekwowaniem płatności za wykonywane usługi. W  publikacji każdy przewoźnik znajdzie odpowiedzi na najtrudniejsze pytania związane z windykacją należności za swoje usługi:- Jakie błędy popełniają wierzyciele na etapie zawierania umowy z kont...
Teksty zostały ułożone w dwa odrębne działy. W większości z tych, które znalazły się w dziale pierwszym, szczególną uwagę poświęcam zespołowi kwestii, by tak rzec, metafizycznych lub otwarcie religijnych - manifestujących się, w różnym stopniu oraz poprzez rozmaite strategie intertekstualne i dialog...
Publikacja porusza problem naruszenia prawa własności intelektualnej, który rodzi po stronie uprawnionego prawo do skutecznej ochrony sądowej, czyli prawo do środka procesowego, środka zapewniającego egzekwowanie praw. W szeroki sposób omawia art. 7 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady z 29.4.2...

Poniżej prezentujemy fragment książki autorstwa Piotr Kiełbiewski

Piotr Kiełbiewski

ANIOŁY I PIĘKNE MYŚLI

ANIOŁY I PIĘKNE MYŚLI

© Copyright by Piotr Kiełbiewski

Projekt okładki Piotr Kiełbiewski

ISBN978-83-272-3523-7

Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie i kopiowanie całości lub części publikacji zabronione bez pisemnej zgody autora.

Wydanie I

Warszawa 2012

Wydawnictwo: Virtualo

Utwór opublikowany wcześniej jako księga II powieści „Powroty w tonacji sci-fi”

Konwersja do formatu EPUB: Virtualo Sp. z o.o.virtualo.eu

Anioły i piękne myśli

Umysł człowieka podobny jest do oceanu, wypełnionego marzeniami. Unoszą się w nim jak niespokojne fale, które w najmniej oczekiwanym momencie wzbierają w ogromną ścianę przypływu, szukającą ujścia poza granice świata dostrzeganego zmysłami. To wtedy właśnie ludzie piszą najpiękniejsze powieści i wiersze.

Gdy stworzyłem tę myśl, od razu bardzo mi się spodobała. Nazwałem ją piękną, ale nie wiem, czy była naprawdę piękna, ponieważ nie zauważyłem, jaki Anioł został z niej zrodzony.

***

Jak obecnie wiemy lub się częściowo domyślamy, na świecie istnieje kilka grup Aniołów, które żyją niewidzialnie między nami.

Główną i najliczniejszą rodziną są Zwykłe Anioły, które – jak sama nazwa wskazuje – niczym szczególnym się nie wyróżniają, poza tym, że nie można ich zobaczyć. Gdyby tylko one reprezentowały świat Aniołów, byłby on niewątpliwie bardzo nudny i monotonny.

Na szczęście dla nas, ludzi, tak nie jest. Dzięki wytrwałym badaniom odkryliśmy dotychczas kilka naprawdę interesujących i bardzo szczególnych gatunków Aniołów, spośród których trzy są nam już całkiem dobrze znane – są to Anioły Marzeń, Anioły Myśli oraz Anioły Uczynków. Nie trzeba chyba zbyt zawile wyjaśniać, skąd wzięły się ich nazwy – związane są najczęściej ze spełnianą rolą lub momentem narodzin. Oczywiście, niekiedy te delikatne istoty zmieniają się w inne – na przykład wtedy, gdy ludzkie myśli przekształcają się w uczynki. O samym przebiegu takiej zmiany na razie nic pewnego nie potrafimy powiedzieć.

***

Najwspanialszą grupą Aniołów są jednak Anioły Pięknych Myśli. Są to niezwykłe i wyjątkowe istoty, o których zaraz opowiem. Od wszystkich innych rodzin różnią się przede wszystkim tym, że nie umieją latać i całe swoje życie pływają beztrosko na powierzchni oceanów.

***

Piękna myśl powstaje w momencie, kiedy Anioł Marzeń dotknie ludzkiego umysłu. Każda piękna myśl jest więc dowodem na istnienie Aniołów.

Kiedy piękna myśl powstaje w ludzkim umyśle, razem z nią, wysoko na niebie, rodzi się nowy Anioł Pięknej Myśli. Anioł ten nie umie latać i, tak jak wszyscy jego poprzednicy, spada natychmiast w dół, do oceanu.

Z dołu, z Ziemi, widzimy ten moment jako spadającą gwiazdę.

***

Umysł, który stworzy piękną myśl, sam wcale nie musi być piękny. W momencie tworzenia pięknej myśli, kierowanie jego ścieżkami myślenia przejmuje Anioł Marzeń.

Każdy Anioł Marzeń jest niezwykle podekscytowany, gdy ma szansę pomóc niezbyt pięknemu umysłowi w stworzeniu bardzo pięknej myśli. Dzięki tej sytuacji na świecie pojawia się dodatkowy, nie oczekiwany wcześniej, Anioł Pięknej Myśli, zwiększając tym samym populację Aniołów.

I właśnie to dążenie do wzrostu liczebności gatunku jest ukrytym i prawdziwym celem istnienia wszystkich Aniołów.

***

Żaden nowy Anioł Pięknej Myśli nie może powstać z pięknej myśli stworzonej przez innego Anioła jakiegokolwiek rodzaju. Zasada ta stanowi przeciwwagę dla ukrytego celu istnienia Aniołów i pozwala uniknąć zbyt gwałtownego i niekontrolowanego przyrostu ich populacji. Wiemy przecież, że Anioły, poprzez swoją piękną naturę, byłyby zdolne do stworzenia nieskończenie wielu pięknych myśli – i to w bardzo krótkim czasie.

***

Anioły wyrażają swoje piękne myśli śpiewając, podczas gdy my je zawsze wypowiadamy.

***

Nie istnieje jasna definicja pięknej myśli i tylko Anioły Marzeń wiedzą, dlaczego określone myśli mogą zostać nazwane pięknymi oraz kiedy mogą z nich powstać kolejne Anioły.

***

Każde dziecko