Strona główna » Dla dzieci i młodzieży » Anioły i piękne myśli

Anioły i piękne myśli

5.00 / 5.00
  • ISBN:
  • 978-83-272-3523-7

Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).

Kilka słów o książce pt. “Anioły i piękne myśli

Krótkie historyjki o istotach zwanych Aniołami oraz ich relacjach z ludźmi. Lektura dla dzieci i dorosłych. Utwór opublikowany wcześniej (2011) jako 2-ga księga powieści „Powroty w tonacji sci-fi”.

Polecane książki

Z natury nasz podróżnik był wielce bojaźliwy. W nocy bał się wyjść na ulicę. Mowy nie było, by spał sam w izbie. Choćby go ozłocono. Dla niego opuszczenie miasta równało się utracie życia. Mało bowiem, uchowaj Bóg, może się zdarzyć? Na widok najmniejszego choćby kundla trząsł się z przerażenia. (Fra...
Niewinny Pastuszek, autor bajek, udaje się do wielkiego miasta, by wydać swoją pierwszą książkę. Napotyka wiele przeszkód. W odszukaniu właściwego wydawcy pomaga mu krasnoludek Tutejszy. „Jak wydać książkę w Krainie Smoków” to groteska i satyra w konwencji bajki na temat sytuacji, w jakiej znajdują...
Samobójstwo jest aktem, który odgrywał zawsze dużą rolę w tradycji Japonii. Powieść ta to zapis ostatniego tygodnia życia człowieka, który z rozmysłem, wykorzystując przysługującą my wolność decydowania o własnym życiu, wybiera śmierć. Los chce, że jak za dotknięciem czarodziejs...
Chińczycy przodują we wczesnym treningu nocnikowym – ich maluchy pozbywają się pieluch w wieku sześciu miesięcy. Kenijki noszą dzieci w kolorowych chustach – to nie tylko część ich dziedzictwa kulturowego, ale i konieczność w kraju, w którym równe chodniki są rzadkością. Francuzi są mistrzami w wych...
Wielka korporacja, śledztwo w sprawie śmierci jednego z jej pracowników, cyberpunk, gangi, wojna w globalnej sieci, tajny program badawczy stojący u źródła wszystkiego to tło dla wojny o przetrwanie na szczytach korporacyjnej władzy, problemów nietypowego śledczego, cyfraka uciekającego przed ga...
Jedna z najgłośniejszych powieści 2013 roku, nominowana do prestiżowej Man Booker Prize. Niesamowita powieść, w której przeplatają się ze sobą dwie całkowicie inne, lecz równie ciekawe narracje. Za pomocą słów zapisanych w dzienniku oraz japońskich listach połączą się losy szesnastoletniej uczennicy...

Poniżej prezentujemy fragment książki autorstwa Piotr Kiełbiewski

Piotr Kiełbiewski

ANIOŁY I PIĘKNE MYŚLI

ANIOŁY I PIĘKNE MYŚLI

© Copyright by Piotr Kiełbiewski

Projekt okładki Piotr Kiełbiewski

ISBN978-83-272-3523-7

Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie i kopiowanie całości lub części publikacji zabronione bez pisemnej zgody autora.

Wydanie I

Warszawa 2012

Wydawnictwo: Virtualo

Utwór opublikowany wcześniej jako księga II powieści „Powroty w tonacji sci-fi”

Konwersja do formatu EPUB: Virtualo Sp. z o.o.virtualo.eu

Anioły i piękne myśli

Umysł człowieka podobny jest do oceanu, wypełnionego marzeniami. Unoszą się w nim jak niespokojne fale, które w najmniej oczekiwanym momencie wzbierają w ogromną ścianę przypływu, szukającą ujścia poza granice świata dostrzeganego zmysłami. To wtedy właśnie ludzie piszą najpiękniejsze powieści i wiersze.

Gdy stworzyłem tę myśl, od razu bardzo mi się spodobała. Nazwałem ją piękną, ale nie wiem, czy była naprawdę piękna, ponieważ nie zauważyłem, jaki Anioł został z niej zrodzony.

***

Jak obecnie wiemy lub się częściowo domyślamy, na świecie istnieje kilka grup Aniołów, które żyją niewidzialnie między nami.

Główną i najliczniejszą rodziną są Zwykłe Anioły, które – jak sama nazwa wskazuje – niczym szczególnym się nie wyróżniają, poza tym, że nie można ich zobaczyć. Gdyby tylko one reprezentowały świat Aniołów, byłby on niewątpliwie bardzo nudny i monotonny.

Na szczęście dla nas, ludzi, tak nie jest. Dzięki wytrwałym badaniom odkryliśmy dotychczas kilka naprawdę interesujących i bardzo szczególnych gatunków Aniołów, spośród których trzy są nam już całkiem dobrze znane – są to Anioły Marzeń, Anioły Myśli oraz Anioły Uczynków. Nie trzeba chyba zbyt zawile wyjaśniać, skąd wzięły się ich nazwy – związane są najczęściej ze spełnianą rolą lub momentem narodzin. Oczywiście, niekiedy te delikatne istoty zmieniają się w inne – na przykład wtedy, gdy ludzkie myśli przekształcają się w uczynki. O samym przebiegu takiej zmiany na razie nic pewnego nie potrafimy powiedzieć.

***

Najwspanialszą grupą Aniołów są jednak Anioły Pięknych Myśli. Są to niezwykłe i wyjątkowe istoty, o których zaraz opowiem. Od wszystkich innych rodzin różnią się przede wszystkim tym, że nie umieją latać i całe swoje życie pływają beztrosko na powierzchni oceanów.

***

Piękna myśl powstaje w momencie, kiedy Anioł Marzeń dotknie ludzkiego umysłu. Każda piękna myśl jest więc dowodem na istnienie Aniołów.

Kiedy piękna myśl powstaje w ludzkim umyśle, razem z nią, wysoko na niebie, rodzi się nowy Anioł Pięknej Myśli. Anioł ten nie umie latać i, tak jak wszyscy jego poprzednicy, spada natychmiast w dół, do oceanu.

Z dołu, z Ziemi, widzimy ten moment jako spadającą gwiazdę.

***

Umysł, który stworzy piękną myśl, sam wcale nie musi być piękny. W momencie tworzenia pięknej myśli, kierowanie jego ścieżkami myślenia przejmuje Anioł Marzeń.

Każdy Anioł Marzeń jest niezwykle podekscytowany, gdy ma szansę pomóc niezbyt pięknemu umysłowi w stworzeniu bardzo pięknej myśli. Dzięki tej sytuacji na świecie pojawia się dodatkowy, nie oczekiwany wcześniej, Anioł Pięknej Myśli, zwiększając tym samym populację Aniołów.

I właśnie to dążenie do wzrostu liczebności gatunku jest ukrytym i prawdziwym celem istnienia wszystkich Aniołów.

***

Żaden nowy Anioł Pięknej Myśli nie może powstać z pięknej myśli stworzonej przez innego Anioła jakiegokolwiek rodzaju. Zasada ta stanowi przeciwwagę dla ukrytego celu istnienia Aniołów i pozwala uniknąć zbyt gwałtownego i niekontrolowanego przyrostu ich populacji. Wiemy przecież, że Anioły, poprzez swoją piękną naturę, byłyby zdolne do stworzenia nieskończenie wielu pięknych myśli – i to w bardzo krótkim czasie.

***

Anioły wyrażają swoje piękne myśli śpiewając, podczas gdy my je zawsze wypowiadamy.

***

Nie istnieje jasna definicja pięknej myśli i tylko Anioły Marzeń wiedzą, dlaczego określone myśli mogą zostać nazwane pięknymi oraz kiedy mogą z nich powstać kolejne Anioły.

***

Każde dziecko