Strona główna » Dla dzieci i młodzieży » Anioły i piękne myśli

Anioły i piękne myśli

5.00 / 5.00
  • ISBN:
  • 978-83-272-3523-7

Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).

Kilka słów o książce pt. “Anioły i piękne myśli

Krótkie historyjki o istotach zwanych Aniołami oraz ich relacjach z ludźmi. Lektura dla dzieci i dorosłych. Utwór opublikowany wcześniej (2011) jako 2-ga księga powieści „Powroty w tonacji sci-fi”.

Polecane książki

Zagadnienie świadczeń na rzecz pracowników rodzi w ostatnim czasie istotne wątpliwości. Nierzadko znajomość przepisów podatkowych może okazać się niewystarczająca - jedynie obserwacja aktualnej praktyki organów podatkowych pozwala zidentyfikować pułapki podatkowe. Stąd też w książce przedstawiono na...
Dziennikarka Mallory Stevens ma jasno określony cel – odkryć i opisać tajemnice życia osobistego przystojnego doktora Logana Bartholomew, gospodarza popularnej audycji chicagowskiego radia. Wie, że taki sensacyjny artykuł zapewniłby jej awans i ugruntował pozycję zawodową. Logan zgadza się na spotka...
Przez kilka lat Jade próbowała chronić swoje wrażliwe serce. Teraz wraca do domu w Chapel Springs, a w jej życie ponownie wkracza Daniel, sprawiając, że znowu chce jej się tańczyć. Dorastając w niewielkim miasteczku nad rzeką Ohio w stanie Indiana, Jade McKinley zawsze czuła się jak chwast w ogrodzi...
Zanim instytucja kultury przystąpi do kalkulacji prewspółczynnika, powinna ustalić, czy VAT naliczony od zakupionych przez nią towarów jest związany wyłącznie z działalnością gospodarczą. Taki podatek instytucja kultury odliczy w całości albo z zastosowaniem proporcji, ale nie będzie liczyła do ...
  Dr Jadwiga Górnicka przedstawia receptury na optymalne wykorzystanie ziół, które powinny się znaleźć w każdej domowej apteczce, a także sposoby optymalnego ich wykorzystania. Przepisy są proste, a produkty smaczne i skuteczne na wiele dolegliwości. Szczegółowo zostało także omówione lecznicze dzia...
Demon ruchu to cykl nowel grozy Stefana Grabińskiego, osnutych wokół motywu pociągu i stacji kolejowej. Wydany po raz pierwszy w roku 1919 od razu zyskał spory rozgłos. Autor określany mialnem polskiego Edgara Allana Poe czy H.P. Lovecrafta prezentuje oryginalne spojrzenie na pozornie zwykłe pociągi...

Poniżej prezentujemy fragment książki autorstwa Piotr Kiełbiewski

Piotr Kiełbiewski

ANIOŁY I PIĘKNE MYŚLI

ANIOŁY I PIĘKNE MYŚLI

© Copyright by Piotr Kiełbiewski

Projekt okładki Piotr Kiełbiewski

ISBN978-83-272-3523-7

Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie i kopiowanie całości lub części publikacji zabronione bez pisemnej zgody autora.

Wydanie I

Warszawa 2012

Wydawnictwo: Virtualo

Utwór opublikowany wcześniej jako księga II powieści „Powroty w tonacji sci-fi”

Konwersja do formatu EPUB: Virtualo Sp. z o.o.virtualo.eu

Anioły i piękne myśli

Umysł człowieka podobny jest do oceanu, wypełnionego marzeniami. Unoszą się w nim jak niespokojne fale, które w najmniej oczekiwanym momencie wzbierają w ogromną ścianę przypływu, szukającą ujścia poza granice świata dostrzeganego zmysłami. To wtedy właśnie ludzie piszą najpiękniejsze powieści i wiersze.

Gdy stworzyłem tę myśl, od razu bardzo mi się spodobała. Nazwałem ją piękną, ale nie wiem, czy była naprawdę piękna, ponieważ nie zauważyłem, jaki Anioł został z niej zrodzony.

***

Jak obecnie wiemy lub się częściowo domyślamy, na świecie istnieje kilka grup Aniołów, które żyją niewidzialnie między nami.

Główną i najliczniejszą rodziną są Zwykłe Anioły, które – jak sama nazwa wskazuje – niczym szczególnym się nie wyróżniają, poza tym, że nie można ich zobaczyć. Gdyby tylko one reprezentowały świat Aniołów, byłby on niewątpliwie bardzo nudny i monotonny.

Na szczęście dla nas, ludzi, tak nie jest. Dzięki wytrwałym badaniom odkryliśmy dotychczas kilka naprawdę interesujących i bardzo szczególnych gatunków Aniołów, spośród których trzy są nam już całkiem dobrze znane – są to Anioły Marzeń, Anioły Myśli oraz Anioły Uczynków. Nie trzeba chyba zbyt zawile wyjaśniać, skąd wzięły się ich nazwy – związane są najczęściej ze spełnianą rolą lub momentem narodzin. Oczywiście, niekiedy te delikatne istoty zmieniają się w inne – na przykład wtedy, gdy ludzkie myśli przekształcają się w uczynki. O samym przebiegu takiej zmiany na razie nic pewnego nie potrafimy powiedzieć.

***

Najwspanialszą grupą Aniołów są jednak Anioły Pięknych Myśli. Są to niezwykłe i wyjątkowe istoty, o których zaraz opowiem. Od wszystkich innych rodzin różnią się przede wszystkim tym, że nie umieją latać i całe swoje życie pływają beztrosko na powierzchni oceanów.

***

Piękna myśl powstaje w momencie, kiedy Anioł Marzeń dotknie ludzkiego umysłu. Każda piękna myśl jest więc dowodem na istnienie Aniołów.

Kiedy piękna myśl powstaje w ludzkim umyśle, razem z nią, wysoko na niebie, rodzi się nowy Anioł Pięknej Myśli. Anioł ten nie umie latać i, tak jak wszyscy jego poprzednicy, spada natychmiast w dół, do oceanu.

Z dołu, z Ziemi, widzimy ten moment jako spadającą gwiazdę.

***

Umysł, który stworzy piękną myśl, sam wcale nie musi być piękny. W momencie tworzenia pięknej myśli, kierowanie jego ścieżkami myślenia przejmuje Anioł Marzeń.

Każdy Anioł Marzeń jest niezwykle podekscytowany, gdy ma szansę pomóc niezbyt pięknemu umysłowi w stworzeniu bardzo pięknej myśli. Dzięki tej sytuacji na świecie pojawia się dodatkowy, nie oczekiwany wcześniej, Anioł Pięknej Myśli, zwiększając tym samym populację Aniołów.

I właśnie to dążenie do wzrostu liczebności gatunku jest ukrytym i prawdziwym celem istnienia wszystkich Aniołów.

***

Żaden nowy Anioł Pięknej Myśli nie może powstać z pięknej myśli stworzonej przez innego Anioła jakiegokolwiek rodzaju. Zasada ta stanowi przeciwwagę dla ukrytego celu istnienia Aniołów i pozwala uniknąć zbyt gwałtownego i niekontrolowanego przyrostu ich populacji. Wiemy przecież, że Anioły, poprzez swoją piękną naturę, byłyby zdolne do stworzenia nieskończenie wielu pięknych myśli – i to w bardzo krótkim czasie.

***

Anioły wyrażają swoje piękne myśli śpiewając, podczas gdy my je zawsze wypowiadamy.

***

Nie istnieje jasna definicja pięknej myśli i tylko Anioły Marzeń wiedzą, dlaczego określone myśli mogą zostać nazwane pięknymi oraz kiedy mogą z nich powstać kolejne Anioły.

***

Każde dziecko