Strona główna » Biznes, rozwój, prawo » Kształtuj swój charakter

Kształtuj swój charakter

4.00 / 5.00
  • ISBN:
  • 978-83-8087-432-9

Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).

Kilka słów o książce pt. “Kształtuj swój charakter

Książka Kształtuj swój charakter to połączenie mądrości, humoru, ciekawości i trafnych spostrzeżeń, które przyciąga miliony czytelników do kolumny prowadzonej w „New York Timesie” i do poprzednich bestsellerów Davida Brooksa, wzbogaca nasze życie w zaskakujące i oryginalne sposoby.

Łącząc psychologię, politykę, duchowość i elementy autobiograficzne, Brooks dostarcza Czytelnikowi okazję do zastanowienia się nad własnymi priorytetami i podjęcia próby wzbogacenia swojego życia wewnętrznego, którego filarami będzie pokora i głębia moralna.

Reagując na kulturę, którą sam nazywa kulturą Dużego Ja, a która podkreśla znaczenie sukcesu zewnętrznego, Brooks rzuca wyzwanie – nam, a także samemu sobie – byśmy zbilansowali „cnoty z życiorysów” – cechy, które pozwalają nam osiągnąć pieniądze, sławę i status – z „cnotami z mów pogrzebowych” – cechami, które stanowią podstawę naszego jestestwa, takimi jak życzliwość, odwaga, uczciwość i wierność, koncentrując się na rodzajach budowanych przez nas relacji.

Sięgając do życiorysów jednych z największych na świecie myślicieli i liderów, Brooks analizuje, w jaki sposób poprzez wewnętrzną walkę i poczucie własnych ograniczeń ludzie ci zdołali zbudować tak silny charakter. I tak, aktywistka Frances Perkins zrozumiała konieczność powściągania samej siebie po to, by móc stać się narzędziem służącym większej sprawie.

Dwight Eisenhover zbudował swoje życie nie wokół impulsywnego wyrażania własnego „ja”, lecz wokół pełnego namysłu samoograniczania się.

Dorothy Day, zagorzała konwertytka i obrończyni ubogich, już jako młoda kobieta nauczyła się słownictwa prostoty i uległości.

Pionierzy ruchu na rzecz przestrzegania praw obywatelskich, A. Philip Randolph i Byard Rustin, nauczyli się powściągliwości i samodyscypliny, a także tego, by nie ufać samemu sobie nawet wtedy, gdy stoją na czele szlachetnej krucjaty.

Jak pisze sam David Brooks: „Radość to produkt uboczny doświadczany przez tych, którzy dążą do osiągnięcia czegoś innego. Ale ona nadchodzi”.

Polecane książki

Redakcja naukowa - Anna Parzymies Atak 11 września 2001 roku na Światowe Centrum Handlu i na Pentagon spowodował na całym świecie szczególne zainteresowanie islamem, ponieważ o ten akt terroryzmu obwiniano muzułmańskich fundamentalistów powiązanych z organizacją Al-Kaida. Bezpośrdenio...
  Dziennik szalonego starca – jak wskazuje sam tytuł – jest zabawną, ale też wzruszającą powieścią o zmaganiach starego człowieka ze swoim ciałem. Tematem powieści jest walka ze starością i śmiercią, walka, która nadaje sens życiu, które przepełnione jest z kolei miłosnym uczuciem do własnej synowej...
ALFABET, KTÓRY KOMPLEKSOWO, RZETELNIE I CIEKAWIE OPISUJE ŚWIAT KOBIECEJ PIŁKI NOŻNEJ Gary Lineker, legendarny angielski piłkarz, powiedział kiedyś, że futbol to taka gra, w której dwudziestu dwóch mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy. I o ile z drugą częścią tej często cytowane...
Autor stara się wprowadzić czytelnika w świat lekko zaczarowany. Z pewnością jest on pociągający, tym bardziej dla kogoś, kto interesuje się historią i okolicami Łodzi. Do tej pory nikt, w ogólnie dostępnym obiegu, nie pokusił się o taki zabieg literacki. Pomysł się broni. Przemieszanie okresów, w k...
Wyścigi Formuły 1 to nie jest sport dla kobiet. Sasha Fleming zamierza dowieść, że jest inaczej. Jej cel to wygrana w najważniejszych zawodach. Musi tylko przekonać swojego szefa, Marca de Cervantesa, żeby jej zaufał i pozwolił startować…  ...
Opowiadanie oparte na motywach scenariusza serialu „07 zgłoś się”. Z pewnością przypomni przygody przystojnego porucznika Borewicza, przed którym drżał świat przestępczy PRL-u....