Strona główna » Literatura faktu, reportaże, biografie » Naucz się w 7 godzin: Jak tworzyć mapy myśli

Naucz się w 7 godzin: Jak tworzyć mapy myśli

5.00 / 5.00
  • ISBN:
  • 978-83-935157-0-7

Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).

Kilka słów o książce pt. “Naucz się w 7 godzin: Jak tworzyć mapy myśli

Mapy myśli to najbardziej doskonały sposób na robienie notatek. Dzięki temu wynalazkowi Tonny'ego Buzana, każda informacja może być zapisana w sposób bardzo bliski do tego, w jaki porządkuje ją nasz mózg. Mapy myśli są potężnym instrumentem, który ułatwia zrozumienie i zapamiętanie informacji i stymuluje rozwój myśli twórczej.

Ta książka jest przeznaczona dla każdego, kto na co dzień  zajmuje się własną edukacją, działalnością naukową, planowaniem, rozwijaniem idei i projektów, produkcją, usługami i handlem; dla małych i dużych uczniów, nauczycieli, studentów, pisarzy, ludzi zajmujących się biznesem i pracujących w różnych branżach, rodziców, gospodyń: jest ona dla każdego, niezależnie od wieku, zainteresowań i obowiązków jakie posiada.

Jeśli miewasz zadania związane z porządkowaniem informacji, zapamiętywaniem ważnych rzeczy i planowaniem różnych działań, albo pomagasz swoim dzieciom w ich nauce - ta książka da ci możliwość wykonywania tego łatwiej, szybciej i efektywniej niż dotychczas. Z mapami myśli twoje notatki staną się interesujące i zabawne.

Książka "Naucz się w 7 godzin: Jak tworzyć mapy myśli" dostarcza wyczerpującej, praktycznej informacji o tym, dlaczego i jak robić mapy myśli. W ciągu siedmiu godzin możesz zmienić nie do poznania sposób, w jaki zapisujesz informację. Znajdziesz tu ciekawe przykłady - pomogą ci one szybko i z łatwością opanować umiejętność sporządzania map myśli, a ćwiczenia dadzą ci możliwość doskonalenia nowych umiejętności na każdym etapie. Książka zawiera 28 kolorowych ilustracji, które obrazują każdy krok opisany w tekście. Wszystko to ma na celu, by ta lektura była przyjemna w czytaniu, jej materiał dostępny, a umiejętność sporządzania map myśli przychodziła z lekkością.

Polecane książki

Manicheizm - Omawianą religię w najogólniejszym zarysie można scharakteryzować jako starożytną perską naukę o odwiecznej walce między siłami Światłości i Ciemności, między kosmicznymi początkami dobra i zła. Ale nie do końca, bowiem manicheizm to jednak nie tylko dualistyczna, ale również i synkrety...
To wyjątkowa książka przeznaczona dla wszystkich miłośników sportu, a także tych, którzy ze sportem chcieliby się zaprzyjaźnić. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis – to tylko niektóre z dyscyplin, których zasady zostały przybliżone w tym przewodniku. Zajrzyj do książki i wkrocz w ciekawy świat...
RAPORT: Kultura w czasie wolnym ROK AWANGARDY: Teatr–scena–maszyna. Rozmowa z Przemysławem Strożkiem, kuratorem wystawy Enrico Prampolini. Futuryzm, scenotechnika i teatr polskiej awangardy, prezentowanej w Muzeum Sztuki w Łodzi NOWY WYRAZ: Dewitalizacja, Enwestor, Gentr...
Karolina i Mariona przyjaźniły się od dziecka. Wśród bloków z wielkiej płyty huśtały się „od dechy do dechy”, wisiały na trzepaku głową w dół i zwierzały się sobie z pierwszych zauroczeń. Gdy weszły w dorosłość, ich przyjaźń trwała, a one wiedziały o sobie wszystko. Mariona jako pierwsza wyszła z...
Trzeci z tych uczniów był najmłodszy, a dwaj starsi mieli go za głupca i twierdzili, że się do młyna nie nadaje; on też go nie chciał później! Wyszli tedy wszyscy trzej razem, a gdy się znaleźli już za wsią, dwaj starsi mówią do głupiego Bartka: - Ty możesz tu zostać, bo póki życia żadnej szkapy nie...
Hazard staje się coraz powszechniejszą formą rozrywki, ale „rozrywka” ta czasem zaczynaprzekraczać dozwolone granice, stając się zwyczajem, z którym bardzo trudno zerwać. Jednak można to zrobić. Jeśli komuś się wydaje, że oddaje się hazardowi częściej, niż by chciał, jeśli ktoś jest świadomy, że...

Poniżej prezentujemy fragment książki autorstwa Anna Gergana Rangełow i Irena Sidor-Rangełowa

Irena Sidor-Rangełow

Naucz się w 7 godzin:

Jak tworzyć mapy myśli

Copyright by Irena Sidor-Rangełowa, Anna Gergana Rangełow, Slavcho Rangelov

Projekt okładki: Slavcho Rangelov

ISBN 978-83-935157-0-7

Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Kopiowanie, rozpowszechnianie części lub całości 

bez zgody wydawcy zabronione.

Witaj,

Cieszymy się, że wybrałeś nasz kurs!

Pewnie zrobiłeś to w celu nauczenia się czegoś nowego, przeczytania czegoś interesującego, z czego będziesz miał pożytek. Mamy nadzieję, że spełnimy twoje oczekiwania.

Jeśli nie jesteś pewien, czy dokonałeś trafnego wyboru, niech odpowiemy na kilka pytań, które być może sobie zadajesz:

„Czy ten kurs jest dla mnie?”

Jest on dla ciebie, jeśli jesteś uczniem, studentem, wykładowcą, managerem, rodzicem lub kimkolwiek, kto chciałby się dowiedzieć jak szybko, jasno i przejrzyście można robić notatki i zapamiętywać to, co jest w nich zapisane. Jeśli jesteś którymś z tych ludzi, wówczas ten kurs jest dla ciebie.

„Po co mi ten kurs?”

Będzie ci bardzo pożyteczny, jeśli czekają cię klasówki, prezentacje, egzaminy, matura, kierowanie burzą mózgów, planowanie w pracy lub w codziennym życiu (remonty, wszelakie obowiązki, podróże, budowa domu, wiele innych). Ten kurs może się przydać nie tylko tobie, ale również twoim bliskim – każdy musi planować, organizować, notować i każdy może do tych celów wykorzystać mapy myśli. Oto kilka przykładów:

„Długa i mroźna zima znudziła się nam wszystkim. W końcu, gdy nadszedł miesiąc marzec, pojawiła się nadzieja na rozruszanie się daleko od pieców i kaloryferów: posprzątać wokół domu, uporządkować ogródek, drzewa, trawniki. Kiedy śnieg się stopił, spojrzałam na zewnątrz i zobaczyłam, jak wiele pracy nas czeka. Nawet trochę pożałowałam, że zima się skończyła. Ale niezależnie od tego, czy jest nam smutno lub wesoło, czas płynie i staramy się go wypełnić jakąś pracą. Dlatego też postanowiłam przeznaczyć marzec na generalne porządki w podwórku. Zrobiłam mapę myśli do tego projektu. Zapisałam w niej wszystko, co miałam ochotę, by było wykonane w ramach tego miesiąca. A u jego końca sprawdzę, czy sprostaliśmy wszystkim zadaniom.”

„Każdy człowiek, w pewnym momencie, musi podjąć decyzję odnośnie tego, co będzie robił w życiu. Ja zdobyłam swoje wykształcenie – zostałam psychologiem. Dwójka moich dzieci podrosła – jedno chodzi do szkoły, drugie – do przedszkola. Zadałam sobie pytanie: „a co ze mną powinno się dalej stać?” Miałam wybór: poszukać gdzieś pracy, albo założyć własną firmę. Znalazłam wiele przyczyn, aby nie wybrać pierwszego wariantu i skierowałam się w stronę drugiego, ale i tam nie wszystko mi się wydawało jasne i łatwe. Wprost nie miałam pojęcia, co przedsięwziąć. Wówczas postanowiłam zrobić mapę myśli i zapisać w niej wszystko, co uzasadnia lub zaprzecza podjęciu decyzji o stworzeniu firmy. Kiedy zrobiłam mapę, zobaczyłam, że uzasadnień jest więcej i są one bardzo znaczące dla mnie. W ich świetle zbladło wszystko to, co wcześniej mnie niepokoiło. Stworzyłam własną firmę i odczuwam dużą satysfakcję z tego, co robię.”

Dzieci także mają różne zadania do rozwiązania. Zwykle są one związane z ich obowiązkami szkolnymi i lekcjami. Nasza ośmioletnia Victoria z wielką przyjemnością pozowała do zdjęć do tego kursu. Pewnego dnia musiała przygotować do szkoły informację o czarnej mambie i postanowiła wykonać mapę myśli na ten temat. Zobacz, jak ją zrobiła! Nawet jeśli znajdziesz w jej mapie jakieś błędy albo niedoskonałości, to zrobiła ona najwyższej jakości opisanie czarnej mamby.

„Naucz się w siedem godzin: Jak tworzyć mapy myśli” znajdzie zastosowanie we wszystkich sferach twojego życia. Wykorzystując mapy myśli:

•osiągniesz swoje cele za cenę mniejszego wysiłku i w krótszym czasie;

•będziesz rozumiał i zapamiętywał ważne informacje;

•wyeliminujesz stres, bezsenne noce i porażki.

Mapy myśli posiadają wyjątkową jasność i porządek, co prowadzi do maksymalnej przejrzystości zawierającej się w nich informacji. Mapy myśli są najefektywniejszym, ze wszystkich znanych ludziom, sposobem na prowadzenie notatek.

Kurs ten jest w formie książki, która składa się z siedmiu części. Możesz ją przeczytać za jednym razem, ale czytając codziennie po jednej części – w ciągu tygodnia niezauważalnie przejdziesz przez cały kurs. Oznacza to, że każdego dnia będziesz zaangażowany tym zajęciem w ciągu najwyżej jednej godziny. Dlatego też kolejne rozdziały nazwaliśmy: „Godzina I”, „Godzina II” itd. Poza tym, będziesz uczestniczył w kursie nie opuszczając swojego pokoju – siedząc na ulubionym krześle, w domowym ubraniu, o wygodnej dla ciebie porze.

Podczas każdego kursu jest normalne, by jego uczestnicy zadawali pytania, dzielili się pomysłami, rozmawiali. Dlatego będziemy oczekiwać, byś do nas pisał i jesteśmy gotowi odpowiadać na twoje pytania. Pisz do nas na adres:

sidor_rangelova@abv.bg

A teraz: przyjemnego czytania i powodzenia! Pewni jesteśmy, że wspaniale dasz sobie radę i dobrze będziesz się bawił!

Irena Sidor-Rangełow

Anna Gergana Rangełow

Slavcho Rangelov

Przez chwilę byliśmy tutaj we troje. Teraz ja – Irena – będę „trzymać pióro”. Gergana i Slavcho będą niedaleko, ponieważ bez nich i ich pomocy nie byłoby możliwe, abym kontynuowała.

Godzina I

Mapy myśli to wielki wynalazek Tony`ego Buzana. Zasłużył nim sobie na uznanie wielu uczniów, studentów i tych, którzy poświęcają czas i wysiłek na wzbogacanie własnej wiedzy. Jako wielką stratę traktuję fakt, że dowiedziałam sie o mapach myśli w momencie, gdy już dawno temu ukończyłam szkołę, studia, a edukacja stała się dla mnie jedynie swego rodzaju hobby. Ale to nic – moje dzieci skorzystały z bogactwa map myśli i doskonale zdają sobie sprawę, że ich sukcesy w szkole, na uniwersytecie i w rozwijaniu własnego biznesu to wynik pracy, wytrwałości i stosowania właśnie map myśli Tony`ego Buzana.

Tony