
Zobowiązania. Wydanie 3
- Wydawca:
- C. H. Beck
- Kategoria:
- Biznes, rozwój, prawo
- Język:
- polski
- ISBN:
- 978-83-8158-733-4
- Rok wydania:
- 2019
- Słowa kluczowe:
- elementów
- kodeksu
- prawne
- stosunku
- wydanie
- wykonywania
- zagadnienia
- zawodów
- zobowiązań
- zobowiązania
- zwłaszcza
- mobi
- kindle
- azw3
- epub
Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
Kilka słów o książce pt. “Zobowiązania. Wydanie 3”
Książka "Zobowiązania" obejmuje problematykę zawartą w Księdze trzeciej Kodeksu cywilnego, a także w zespole norm prawnych dotyczących klasycznie pojmowanego prawa zobowiązań (przede wszystkim w ustawach z zakresu tzw. prawa konsumenckiego).
Przedstawiono w niej zagadnienia dotyczące m.in.:
- elementów konstrukcyjnych stosunku zobowiązaniowego,
- bezpodstawnego wzbogacenia,
- czynów niedozwolonych,
- wykonania skutków niewykonania zobowiązania,
- zmiany wierzyciela lub dłużnika,
- ochrony wierzyciela w razie niewypłacalności dłużnika,
- umów zobowiązaniowych.
W opracowaniu wykorzystano w niezbędnym zakresie piśmiennictwo prawnicze, orzecznictwo i liczne przykłady.
Zawarte w książce tabele, schematy, podziały ułatwiają systematyzację wiedzy, pozwalają łatwo uchwycić elementy składające się na określone instytucje prawne i zestawienie ich istotnych cech. Układ został tak opracowany, aby korzystający z książki mogli łatwo znaleźć właściwą instytucję w wersji normatywnej. Jest to ogromne ułatwienie dla Czytelnika będącego na etapie zdobywania podstawowej wiedzy z zakresu prawa zobowiązań.
Opracowanie jest adresowane przede wszystkim do studentów wydziałów prawa, jednak może być wykorzystywane także na innych kierunkach, zwłaszcza tych najbardziej zbliżonych, takich jak: administracja, zarządzanie, ekonomia, marketing.
Przejrzyste ukazanie mechanizmów działania instytucji prawnych sprawia, że książka przyda się także aplikantom przygotowującym się do wykonywania zawodów prawniczych oraz przedstawicielom innych zawodów, w których wymagana jest znajomość prawa zobowiązań.